Szerkesztőség
2014.04.24.
A kutatókat rég óta izgatja a kérdés, vajon hogyan alakult ki az az élesztőfajta, mellyel a bajor világos söröket készítik? Amerikai kutatók szerint a költöző madarak terjesztették el a világon a sörfőzéshez szükséges élesztőt, mely eredetileg a dél-amerikai Patagóniából származik. Úgyhogy ha felelőst keres a másnaposságáért, nos, minden valószínűség szerint a költöző madarakat kell okolnia. Ki mást?!
Szerkesztőség
2014.04.24.
Köztudott, hogy testbeszédünk befolyásolja a rólunk kialakult képet, megismerhetővé válik lelkiállapotunk, hogy mennyire vagyunk elégedettek önmagunkkal, vagy éppen mennyire vagyunk őszinték.
Szerkesztőség
2014.04.23.
Történet egy különleges kislányról, aki tökéletesen kitanulta a kazah fiúk szakmáját: a farkasordító hidegben járja a hegyeket, ahol aranysasmadarának segítségével rókákra vadászik.
Szerkesztőség
2014.04.22.
Denise Herzing delfinkutató az elmúlt három évtizedet azzal töltötte, hogy a delfinek hangjait hallgatta, abban a reményben, hogy fényt derít a rejtélyre: vajon a delfinek hogyan kommunikálnak egymással, és tudnánk-e mi is beszélgetni velük az ő delfin-nyelvükön? Egy új találmány azonban lehet, mindezt megkönnyíti.
Szerkesztőség
2014.04.22.
Elgondolkodott már valaha azon, hogy vajon mi célt szolgálhatnak a zebrák csíkjai? Egy új kutatás szerint most megoldódni látszik a rejtély.
Szerkesztőség
2014.04.21.
Egy svéd férfi, aki egy sztrók következtében lebénult, hivatalos panaszt nyújtott be a kórházzal szemben, ahol kezelték. Megtörtént vele ugyanis minden páciens rémálma: kristálytisztán halotta, ahogy a felette álló orvosok a szervei eladományozásáról beszélgetnek, miközben tökéletesen tudatánál volt –csak épp lebénulva.
Szerkesztőség
2014.04.21.
Amióta világ a világ, az emberek szűntelen fel vélnek ismerni különféle képeket, rajzokat, figurákat a Hold felszínén. Kelet-Ázsiában sokszor nyulat, Indiában kezeket, másutt nőt, békát, vagy egy fát látnak a Holdra nézők. De vajon mi áll ennek a hátterében? -
Szerkesztőség
2014.04.20.
A huszonkét harci kutyáról, akiket kiképzésük során rettenetes dolgoknak vetettek alá, mindenki lemondott. De aztán mégis akadt egy szervezet, aki úgy érezte, értő figyelemmel és tengernyi szeretettel ezekből a kutyákból is válhat családi kedvenc.
Szerkesztőség
2014.04.19.
Életének 87. évében elhunyt az irodalmi Nobel-díjas író, Gabriel García Márquez. Gyakran a legnépszerűbb, Száz év magány és Szerelem a kolera idején című regényekkel azonosítják – joggal, persze – azonban azt kevesen tudják róla, hogy pályafutását újságíróként kezdte.
Szerkesztőség
2014.04.18.
Meg tudna egymástól különböztetni egy vadonatúj hegedűt egy 300 éves olasz stradivaritól? Nem? Ne aggódjon, ez még a legjobb hegedűművészeknek sem sikerült.
Szerkesztőség
2014.04.17.
Bizonyára legtöbbünknek egészen pontos emlékeike vannak azokról a tízórai szendvicsekről, amiket annak idején az iskolába, vagy osztálykirándulásokra vittünk. Nálunk ez többnyire tévépaprikás szalámis kifli, vagy gépsonkás vajas zsemle volt –ami olykor, méltatlan módon, összenyomódva a táska aljáról került elő hétfő reggel.
Szerkesztőség
2014.04.17.
Sokáig azt gondolták, egy délutáni szundítás jót tesz az egészségünknek. Egy friss kutatás azonban azt állítja, akár éveket is elveszíthetünk ezáltal.