Ma már divatos a megszokott keretekből kitörni, és nagyot álmodni.
A házi hajfestés előfordul, hogy nem olyan eredménnyel zárul, mint ahogy azt elképzeltük, így a tükörben mosolygó alak hajszíne, néha köszönőviszonyban sincs a festékes dobozon lévőével. No de, pánikra semmi
A fehér pamacs minden korosztály életét meg tudja keseríteni. Az esztétikailag visszataszító mivoltán túl, állandó viszketéssel, és fejbőrégéssel járó probléma zavaró, de szerencsére könnyen orvosolható.
A fehér pelyhek megjelenése bizony sok mindenre utalhat, egészségügyi problémától kezdve a nem megfelelő hajmosási szokásokig. Tenni ellene? Könnyebb, mint hinnénk.
Göndör, hullámos, szögegyenes, rövid, hosszú, kopaszodó - hajunk sokkal több annál, mint látszik, épp ezért nem árt jobban megismerni a fejünk tetején burjánzó tincseket, és azok tökéletes ápolását.
Az augusztusi tartós hőség nem csak a szervezetünkre és bőrünkre van kedvezőtlen hatással, de hajunkat is igazán megviseli. A hajszálak töredezetté, fénytelenné válása ellen viszont tehetünk kétféle módon is!
A forróságban hajszálainknak is szüksége van a törődésre, elvégre a napsugárzás a tartós meleg, nem csak szervezetünket, hanem hajszálainkat is megviselik.
A nyár derekán minden szem a hajra szegeződik, így ha még nem számoltál le a fénytelen, lapos megjelenésű hajjal, itt az ideje!
Az érzékeny fejbőrű emberek számára a tökéletes sampon megtalálása nagy kihívás. Ha el akarjuk kerülni a kellemetlen mellékhatásokat, érdemes kipróbálni a kímélő vagy az akár otthon elkészíthető változatokat is.
A hidrogénszőke haj még mindig rabul ejti a szemeket, és a terembe lépő szőke természetesen minden figyelmet bezsebel. De a ragyogásnak is megvan ám az árnyoldala.
A hajfestés és az állandó hajmosás csak a jéghegy két csúcsa, annál sokkal több hétköznapi dologgal teheted tönkre majdhogynem végleg a hajad.
Nem volt ám olyan egyszerű évszázadokkal előtt csábos hajkoronát villantani, mint manapság. De lássuk, hogy honnan indult és hová fejlődött a hajápolás.