Ma már számos módon megpróbáljuk megvédeni magunkat a szélsőséges időjárás kínzásaitól. Ahogyan magunkat óvjuk, úgy növényeinket is lehet ebben a kánikulában. Ehhez azonban tudatos felkészülésre van szükség.

Öntözés
Megvan ennek is a titka. A legjobb, ha kora reggel vagy késő este adunk vizet a szomjazó növényeknek, amikor a nap már nem éget, és a víznek van ideje beszivárogni. Vagyis semmiképp se tűző napsütésben tegyük mindezt, hiszen így nemcsak hatástalan, de akár perzselő hatást is kiválthat a leveleken.
Öntözzünk inkább ritkábban, de bőven, így a gyökér mélyre nő, ami ellenállóbbá teszi a növényt.
Talajtakarás
Terítsünk a növények köré mulcsot, ami megakadályozza a gyors kiszáradást. Ha tényleg óvni szeretnéd a növényeidet, akkor ne hagyd fedetlenül a földet, különösen, ha fiatal növényekről van szó. A forró földfelszín gyorsan kiégeti a gyökereket.
A mulcs rétege legyen legalább 5-7 cm vastag, mert így hatékonyan szigetel.
Növények
A levendula, rozmaring, kakukkfű, sziklakerti évelők, vagyis a mediterrán növények kifejezetten jól bírják a hőséget. Azonban a salátafélék, a páfrányok, a hortenzia, az árnyékkedvelő dísznövények nemcsak árnyékot, de extra figyelmet igényelnek.

Metszés
Távolítsuk el az elszáradt részeket, de óvatosan, mert a túlzott metszés stresszt okoz. Legyünk óvatosak a metszéssel, vagyis ne vágjuk vissza erősen a növényeket, mert a regenerációs képességük ilyenkor gyenge.
Semmiképp se
Ne trágyázzunk a legnagyobb hőségben, mert a tápanyagégetés még tovább gyengíti a növényt. Ne hagyjuk a cserepes növényeket a tűző napon és az öntözéshez ne használj túl hideg vizet, mert akár hősokkot okozhatunk és károsodhatnak a gyökerek.