Jump to content

A konyha titkai, amelyek szájról szájra terjednek

2016. 07. 08. 19:00

A konyhában a legtöbb nőnek alkotnia kell. Ha szeret, ha nem a sütéssel-főzéssel bíbelődni valaki, akkor is ételt kell a család elé tálalni. Azonban vannak olyan állítások, amelyekről hallunk ilyet is, olyat is, elbizonytalanodhatunk afelől, hogy mi az igazság. Lerántjuk a leplet.

Mindig van a média által is felkapott hír, amelyről sokáig épp az ellenkezőjét tudtuk. A disznózsír rossz, a zsír csak hizlal, lerakódik az érfalak belsejében, magas koleszterint eredményez, és még sorolhatnánk. Csakis rosszat hallottunk tehát a zsírról, így pánikszerűen legtöbbünk lecserélte azt a növényi eredetű olajokra. Még sorolhatnánk az efféle híreszteléseket, ám most eloszlatjuk a kételyeket.

Ha már a zsírról esett szó, akkor folytassuk is azzal. Az egészségtudatos étrendbe egyáltalán nem tartozik bele a zsír fogyasztása, azzal való főzés és sütés. Kínosan figyelünk arra, hogy mit vásárolunk, eszünk, hiszen a szépségideál nem zsírpárnától dagadó, ezért mindig az alacsony zsírtartalmú ételekre koncentrálunk. Nem árt, ha tudod, hogy a zsír szükséges, ugyanis annak hiányában idegrendszeri problémák mutatkozhatnak, valamint a tápanyagokat kénytelen elraktározni a szervezetünk, mert nem képes azokat feldolgozni. Megkülönböztetünk káros és jó zsírokat, de ha azokat megfelelő mennyiségben fogyasztjuk, csak jót teszünk az egészségünknek.

Sorra cseréltük le a jól bevált és strapabíró fa vágódeszkát műanyagra, mondván, egyáltalán nem higiénikus a fából készült változat. Valóban könnyebb az üvegből vagy a műanyagból készült vágófelületet letakarítani, csakhogy ez nem arányos azzal, hogy higiénikusabb is. A műanyagon történő vágás, szeletelés után a szennyeződések nagyon beletapadnak a vágódeszkába, és sokkal alaposabb tisztítás szükséges, mint ha fa vágódeszkát használnánk. A műanyag vágódeszka részeiből nem mindig lehet teljesen kitakarítani a szennyeződéseket, amely szabad teret enged a baktériumok elterjedésének.

A tojásról is nehéz eldönteni, hogy egészséges-e vagy sem, hiszen egyszer éltetik és ajánlják, máskor pedig tiltott élelmiszerként emlegetik. A magas koleszterinszinttel élők számára tiltott a tojás fogyasztása. Egyáltalán nem így van ez, hiszen a tojásban egyáltalán nincs a transzzsír, amely a magas koleszterinért felelős. Ha azonban nem fogyasztjuk, akkor fontos vitaminokat hagyunk ki étrendünkből.

A húsokat magas hőmérsékleten, forró zsiradékban kell gyorsan megsütni, hogy puhább legyen. Azonban pont fordítva szükséges sütni a húst, ha azt akarjuk, hogy minél tovább puha és szaftos maradjon. Alacsony fokozaton és minél tovább kell sütni, és nem szabad villával megszurkálni sem.

(Forrás: knifeista.com, traegergrills.com/képek)