Jump to content

Bor, mámor, hordó

2014. 09. 24. 23:15

Mit kezdhetünk a hordóval, vagy annak darabjaival tettre kész szabadidőnkben a szüret után, a must mellől? Íme néhány nagyszerű DIY ötlet haladóknak.

Első helyen barátkozzunk ezzel a természetes hatású nagyon eredeti kerti pihenőszék párossal. Tetszik benne a kopottas felülete, egyedisége és a múltja. Ahogy volt mersze alkotójának továbbörökíteni a meglett fadarabokat, hordóvas erősítőket.

Ez az íves sámli igyekezett megőrizni a hordóformát. Talán kevesen tudják, hogy a hordó alapját szolgáló donga 2 éven át szárad, úgynevezett körkászliban. Legértékesebb része ez a fának, gondos válogatás, megmunkálás után szárad 2 télen, 2 nyáron át, mielőtt elnyeri jellegzetes formáját. Éppen ezért becsülendő, hogy ugyan eredeti funkciójában már nem lehetett használni, így sámliként kapott esélyt a folytatásra.

Óriási ötlet a hordóból készült hinta. A forma visszahoz egy kis hangulatot régi idők kerti mókázásából. Igényes kivitelezés, szép munka.

A fürdőszoba se maradjon hordó nélkül. Kíván körültekintő felületkezelést, precíz kialakítást, cserébe rendhagyó hangulatot alakíthatunk ki a fürdőben.

Kinek jutna eszébe kifordítani a hordó dongáit és nagy odafigyeléssel készíteni egy lerakó asztalt? Ezek után, vállalva, hogy lemaradtunk a saját ötletről, azért még szívesen bevállalnánk.

A végére marad ez a nagyszerű lámpa. Szeretem benne, hogy egyszerre testesíti meg a hagyományt és a mai lakástrend elvárásainak is maradéktalanul megfelel, miszerint keverd bátran a különböző anyagokat és formákat, hasznosíts egy darabkát a múltból.

Reméljük sikerült felkelteni az érdeklődést a boroshordó iránt, s ha legközelebb egy testes vörösbort kortyolgatva csodáljuk valamely pincészet teraszán ülve a szőlőültetvényt, eszünkbe jut, mi mindent hozhatnánk ki a nemes nedűt tároló edényéből.

 

(fotó: etsy.com)