Jump to content

Másnak büntetés lehet, neked gyógyír

2016. 09. 03. 19:00

A legtöbbünk szeret énekelni, ha tud, ha nem. Van, aki nem vallja be magának, hogy mennyire nincs tehetsége az énekléshez, mégis kínoz másokat, ám saját örömére teszi azt. Az igazán jó énekes pedig a mi örömünket szolgálja. Egy biztos, az éneklésnek ereje van.

Mindegy, hogy jó a hallásunk és/vagy a hangunk, énekelhetünk a fürdőszobában a zuhany alatt, vagy kórusban, netán szóló énekesként, azért tesszük, mert az éneklés örömet nyújt. Jó hatással van a lelkünkre, de az egészségünkre is. Lehet, mosolyogni fogsz, de az énekre egyfajta sportégként is tekinthetünk.

Emlékszel még az iskolai énekórákra? Milyen jó érzés volt az, amikor egy osztály által is kedvelt dalt közösen kezdtetek énekelni. Egyre inkább átadtátok magatokat az érzésnek, és ez olyan felszabadító volt. Pont ilyen érzést vált ki az emberben az, amikor csapatának szurkolva, a kilátóról énekli a dalt, amely a játékosokat buzdítja. És milyen jó otthon elengedni a hangunkat. Örömünkben vagy bánatunkban is dalra fakadhatunk, amely nemcsak érzelmeket szabadít fel, de feszültségtől is megszabadulunk. Hangszálaink és tüdőnk edződik, hiszen felszabadítja a légzést. Még ráncainkra is jó hatással van azáltal, hogy megdolgoztatja az arcizmainkat. Érdemes tudatosan odafigyelni arra, hogy amikor csak magunknak dudorászunk otthon, akkor is húzzuk ki magunkat. Mint ahogy annak idején az énekórákon: hasat be, mellet ki, fejet fel, vállat hátrafeszíteni. Nemcsak a tartásunkra érdemes figyelni, hanem a légzésre is. Énekléskor alkalmazzuk a hasi légzést. Ha ezekre odafigyelünk éneklés közben, akkor ez komoly munkát igényel. Még inkább igaz ez azokra, akik órákat vesznek annak érdekében, hogy hangjukat, technikájukat csiszolják, mert az énekléssel komolyabb tervük van. A tudatos énektanulás során a testtudat, a hozzáállás, a lélek is változik.

Az éneklés örömet okoz (csak nézőpont kérdése, hogy kinek), akkor is, ha csak csaját magának énekel valaki, és még a hangja sem a legprofibb. Énekelhetünk bármit, de a legfontosabb tényező, hogy az belülről fakadjon, teljes odaadással kell kiadni magunkból. Erősíti az immunrendszert, ezentúl pedig bátorság kell ahhoz is, hogy egy karaoke bárban hallassuk a hangunkat. Legtöbbünk nem is mer kiállni idegenek elé és énekelni, pedig a zene egyidős az emberrel. Mindegy melyik kultúrát képviseli valaki, a zene mindenhol jelen van, és a múltban is jelen volt. A vallási szertartások, a gyógyítás, az önkifejezés, a közösségi erő legjobb eszköze az ének, a közös ének. Az énekléssel megszabadulhatunk szorongásainktól, amelyre sokunknak nagy szüksége lenne. Fakadj bátran énekre.

(Forrás: netdoctor.cdnds.net, menshealth.com/képek)