Jump to content

A legbefolyásosabb divatcsaládok

2014. 05. 21. 16:40

Hiába, ma már minden a kapcsolatoktól függ, és ez a divat világában sincs másképp. Íme a 9 legfontosabb család, akik tulajdonképpen megalapozták a divat jövőjét.

Nagyon sokszor családi vállalkozásként alapítanak céget, a divat iparban is. Utána a hatalmas birodalmat az „örökös” viszi tovább, vagyis egy rokon vagy utód. Van olyan cég, ami már ebben az iparágban is több generációsnak számít. Lássuk a legfontosabb családokat, akik még a divattörténelmét is megváltoztatták!

Az Armani család

Az olasz zseni, még 1975-ben alapította cégét, mára 8 és fél billió dollárra becsülik vagyonát. A testvére Rosanna is az Armani-ban dolgozik, ahogy a két unokahúg is, Silvana és Roberta.

Az Assault család, LVMH

Berbard Assault üzlethez való értése a családon belül is öröklődött, két gyereke Delphine és Antoine (az utóbbi Natalia Vodianova modell férje) vezeti a francia céget, apjukkal együtt már évek óta.

A Versace család

Nem rég vette át a vezetést Donatella Versace, miután testvére, Gianni tragikusan meghalt. Még 1978 alapították a céget, ami később kivirágzott, és még ma is meg tudnak minket lepni.

A Fendi család

Adele Casagrande volt az eredeti neve a hölgynek, amikor elkezdett olasz bőr termékeket árulni, s ekkor megváltoztatta azonban a nevét, mert férjhez ment 1925-ben Edoardo Fendi-hez. Vagyis innen már ismerősen cseng a neve, ugye? 1999-ben ugyan eladták a Fendi márkát az LVMH-nak, de azóta is töretlen sikerrel készítik a kollekciókat.

A Ferragamo család

Miután a fiatal Salvatore Ferragamo kitanulta a cipőkészítés mesterségét, nyitott egy boltot az olasz Bonito-ban, 1912-ben. Két évvel később emigrált Amerikába, ahol megnyitotta első tengerentúli boltját. Halála után a felesége vitte tovább az üzletet, hat gyerekével együtt.

A Lauren család

Ralph Lauren név szerintem mindenkinek ismerős, a világ egyik legnagyobb multinacionális cége, ami egy egész életstílust is megformált. Kezdetben Ralph a feleségének készített ruhákat, ami később egy 14 billió dolláros birodalomhoz vezetett. Ma két gyerekével együtt vezeti még mindig a cégét.

Az Olsen ikrek, The Row és Elisabeth & James

Mary-Kate és Ashley Olsen neve először a filmiparban tűnt fel, mikor még gyerekek voltak. Végül bebizonyították, hogy máshoz is értenek, mikor 2006-ban megalapították cégüket a The Row-t, ami a tökéletes póló ötletén alapszik.

A Wang család

Alexander Wang, 2007-ben alapította névadó cégét. Bár nem sokan ismerik még, mi biztosan állítjuk, hogy pár év és nemzetközileg elismert cég lesz. Wang egyedül utazott New York-ba, hogy a Parsons School of Design-ba járjon. A fiatal tervező bátyjával tartják egyben a céget, aki a jogi részét vezeti. Gyakran nővére is besegít a családi üzletbe.

A Wertheimer testvérek, Chanel

Valószínű, hogy ma már mindenki Karl Lagerfeld-re asszociál, mikor a Chanel-ről van szó, de a háttérben Alain és Gérard vezeti a multinacionális céget. A testvérpár nagyapja, Pierre vásárolta fel a ’Parfums Chanel’ 70 százalékát (és a profitáló Chanel No. 5 parfümöt is), még 1924-ben. Ezen kívül még számos kisebb vállalatuk van.

Forrás és fotók: www.harpersbazaar.com

www.suzannedecornelia.com www.papermag.com