A szülők rémálma válik valóságossá szinte minden nap, amikor azt tapasztalják, hogy gyermekük a létező összes játékot felhasználták ahhoz, hogy elfoglalják magukat. A játszó gyermek egyetlen hátránya, hogy percek alatt képes óriási felfordulást hagyni maga után. Mintha tornádó uralkodott volna el a szobán, majd amit csak ért, felkapott, és máshol leejtette. Nos, még ezzel sem lenne gondunk akkor, ha a játék végeztével minden a helyére kerülne. Merthogy minden valamire való gyermekszobában megvan a játékok helye. Ezt leginkább a szülők tudják (főleg az anyukák). A gyerekek csak addig tartják észben a játékok helyét, amíg azt előveszik, amikor azonban helyére kellene rakni őket, rendszerint eluralkodik a szobán a káosz. Ekkor jön anya, és vagy nagy mérgelődve megkezdi a romeltakarítást, vagy bevonja a gyerkőcöt ebbe a mozzanatba is. Most nem megyünk bele a különböző nevelési módszerekbe, ugyanis sokkal inkább az a célunk, hogy olyan ötletekkel szolgáljunk, amely a gyerekjátékok hatékony elrejtését segítik.
A legegyszerűbb megoldás, ha műanyag tároló dobozokat szerzünk be. A különböző nagyságú, színű és alakú dobozok elnyelik a játékokat, rendezettebbé teszik a szobát. Lehetnek a játékok akár ömlesztve egy-egy tárolóban, mégis igényességet és rendet adnak a szoba kinézetének. Akár fel is lehet címkézni az egyes dobozokat, hogy tudjuk, melyikben mi van. Akárhová elrakható a szobában. A fal mellett felsorakozva is jól mutatnak, de bedugható az ágy alá, felrakható a polcokra is. Ehhez azonban némi befektetésre van szükség, hiszen a dobozokat meg kell venni.
Ha nem szeretnél sok dobozra pénzt kiadni, akkor keress otthoni anyagokat tároló alkalmatosságok elkészítéséhez. Ehhez pénzt kevesebbet, de időt többet bele kell fektetni. Ha eddig nem tudtál mit kezdeni a kihasználatlan fa rekeszekkel, akkor most új értelmet adhatsz nekik. Egy alapos csiszolás és vidám színre festés után a gyerekszoba bútordarabja, tárolója válhat belőle. Ha több rekeszed van, akkor színessé teheted a gyerekszobát, és ha egymásra fordítod a rekeszeket, akár egy könyvespolcot is kaphatsz belőle. Ekkor persze a fa elemeket egymáshoz kell erősíteni. Apa ügyes keze sokat segíthet abban, hogy a rekeszek erős polccá álljanak össze.
A gyerekek egyik kedvenc és sokat használt játéka a Lego. Fiúk és lányok egyaránt kedvelik, de azt is tudjuk szülőként, hogy egy takarítás során mennyi elszórt elemet találhatunk a szoba minden pontján (amelyeknek egy-egy sunyi darabja a talpunk alá is kerülhet, fájdalmat hagyva maga után). Ha annyira imádja a gyermek a Legot, akkor érdemes ahhoz egy külön asztalt biztosítani. Egy kisebb asztal is megfelel ehhez, amelynek az a lényege, hogy sosem kell elpakolni onnan semmit. Az asztalra kirakhatunk különböző méretű dobozokat, amibe az apró elemek kerülhetnek.
Jó megoldás lehet, ha a gyerkőc szobájában van egy többágú fogas. Oda nemcsak ruhákat lehet felakasztani. A gyerekszobában nagyobb haszna van a fogasoknak, ha a külön kis zsákocskákba más-más játékok kerülnek, és úgy akasztjuk fel oda. Nemcsak rendszerezve vannak így a játékok, de még a földön sem éktelenkednek. További ötletekkel gazdagodhattok, ha megnézitek még a videót is.