A házi készítésű szappan egykor elengedhetetlen kelléke volt minden háztartásnak. Nagyszüleink és még szüleink is ezt használták kézmosáshoz, akár fürdéshez, mosáshoz is. Ma azonban sokan csak porosodó darabként tartják a fiók mélyén. Pedig az egyszerű és természetes alapanyagokból készült szappan valóságos kincs, ha tudjuk, mire és hogyan használhatjuk.

Természetes folttisztító
A házi szappan kiváló folttisztító, így az erősen szennyezett darabok előkezelésére tökéletesen alkalmas. Annyi a dolgunk, hogy az adott ruhadarabon lévő szennyeződést áztassuk be, kenjük be alaposan szappannal és hagyjuk kicsit hatni. Ezután pedig a szokásos módon mehet a mosógépbe.
Mosogatószer helyett
Reszeld le a szappant, oldd fel meleg vízben, így olcsó, hatékony és természetest mosogatószert kapsz, amely még a kezed bőrét is kíméli. Különösen hasznos érzékeny bőrűeknek vagy azoknak, akik csökkenteni szeretnék a háztartásuk vegyszerhasználatát.
Rovarriasztó
Az erősebb illatú házi szappanokat vágd kisebb darabokra, rakd kisebb légáteresztő zsákocskába és helyezd a ruhásszekrénybe. Nemcsak kellemes illatot biztosítanak, de távol tartják a molyokat.
Illatosító fürdővízhez
Egy darabka házi szappan csodás fürdőbombaként is működhet. Reszeld le a szappant, rakd vászonzsákba és amikor szükséged van rá, csak dobd a vízbe. Természetes illatot ad a víznek és bőrápoló hatását is élvezheted.
DIY mosópor készítés
Ha környezetbarát mosószert szeretnél készíteni, reszelt házi szappant, szódabikarbónát és mosószódát keverj össze. Kiváló, olcsóbb és tudatos megoldás.

Szőnyeg- és kárpittisztító
Langyos vízben oldd fel a házi szappant, amellyel dörzsöld át a szőnyeget. Remekül eltünteti a foltokat, friss illattal látja el a szőnyeget.
Fiókok és cipzárak javítása
A szappan ideális kenőanyag lehet, ha egy cipzár vagy fiók akadozik. Csak dörzsöld be vele az érintett felületet.
Sérült bőr nyugtatása
Az egyszerű, vegyszermentes házi szappan kiválóan alkalmas kiszáradt, érzékeny bőr megnyugtatására, mert kíméletes a bőrhöz.