Jump to content

Minden házba kell egy kamra

2016. 03. 01. 17:00

A környezetünk kinézete sok mindent elárul rólunk. Otthonunk rendezettsége vagy épp rendezetlensége is szemlélteti azt, hogy milyen emberek vagyunk. A nők sok időt töltenek a konyhában, nem mindegy, hogy milyen környezetben.

Jól tudjuk milyen az, ha málhás szamárként a boltból hazaérve nekiállunk a szatyrokból kipakolni azokat a termékeket, amelyek szükségesek az étkezéseinkhez. Egy négytagú család esetében ez jelentős árukészletet jelent. Arról nem is beszélve, ha ezt a vásárlást havonta egyszer nagy kivitelben tudjuk le. Óriási mennyiségű terméket halmozunk fel otthonunkban, amelyek papír- vagy konzervdobozokban, zacskókban, tubusokban vannak tárolva. Ezeket azonban nekünk is el kell pakolni.

A legtöbb háznál, lakásnál éppen ezért is nyílik a konyhából egy kisebb helyiség, amely az élelmiszerek tárolására van kitalálva. Habár általában a kíváncsi szemeknek nem látható, hogy odabent mi bújik meg, hiszen ajtóval van lerekesztve, de könnyen el tud a káosz uralkodni, ha hagyjuk. Ha más sem látja, akkor mi sem azonnal szembesülünk az esetleges rendetlenséggel, de minden alkalommal, amikor be kell lépnünk oda valamiért, szembesülhetünk azzal, hogy igencsak elfajult a helyzet.

A kamra az a helyiség, ahol élelmet tárolunk, tehát elsődleges szempont az, hogy tiszta legyen. A tisztaság már fél egészség, de úgy kell berendezkedni ezen az általában kicsike helyen, hogy néhány terméket akár évekig is tárolunk ott. A lehető legjobb megoldás az, ha az egész kamra polcállvánnyal van berendezve. Erre lehet legfelülre és legbelülre azokat a termékeket – befőtteket, konzerveket – elhelyezni, amelyet hosszabb időn át lehet tárolni, és nem biztos, hogy azonnal fel is használjuk. A konzervek és a befőttek sokáig elállnak, így ezek kerüljenek egy csapatba. Amely viszont mozgásban van, ami szükséges és rendszeres használatú, azt szemmagasságban érdemes a polcon elhelyezni. Még a tartós élelmiszerek is megromolhatnak egy idő után. A csomagolás sérülése, vagy a konyhában előforduló kártevők meggyengíthetik a csomagolást, és az élelmiszer romlásnak indulhat. Ezért évente néhányszor végezz egy nagy mustrát a kamrában és szabadulj meg az ilyen termékektől. Nézd át a lejárati dátumokat is. A lejárt szavatosságú terméknek sincs már keresnivalója a kamrádban.

Ha van szabadidőd és kedved, ráadásul még rendet és rendszert is szeretnél a kamrádba csempészni, akkor vásárolhatsz egyforma üveg tárolókat, amelyekre készíthetsz saját magad címkéket. Így nemcsak rendezettséget, tisztaságot fog sugallni a kamra, de jó lesz benézni, és egyből tudni fogod, hogy mihez kell nyúlnod.

A nagymama által, vagy a saját kezűleg készített lekvárokat, dzsemeket, befőtteket is érdemes felcímkézni. Tüntessük fel rajta azt, hogy mit tartalmaz az üveg, valamint a készítés dátumát is. Amit már egyszer megbontottál, azt ne a kamra polcára tedd vissza, hanem a hűtőbe. A lisztet, cukrot, zsemlemorzsát felbontás után érdemes zacskóban tárolni, hogy ne szóródjon szét a későbbiekben.

(Forrás: theaposition.com/kép)