Kisbabás, vagy edzőteremben izzadós képeket ezentúl is bátran, bármikor feltölthetünk, a Facebook újítása csupán a partizós képeinket fogja némi (jól megérdemelt) kritikával kezelni. Az új technikának köszönhetően az oldal „digitális asszisztense” megvizsgálja majd a felhasználó arcát, és ha azt túlságosan szétcsúszottnak, vagy részegnek találja, nem engedi a képeket, vagy a másnap pironkodva visszaolvasott szövegeket feltölteni.
Nem kell tehát másnaposan röstelkedve kitörölnünk a két tucat zavart üzenetet az exünk üzenőfaláról, vagy elbújnunk egy teljes napra az ágyneműtartóba a durván partizós képeink miatt.
Az új applikációhoz szükséges technológia egyébként már létező dolog. Ez az a rendszer, mely egyfajta mesterséges intelligenciaként folyamatosan vizsgálja a közösségi oldalon tanúsított viselkedésünket hogy ezáltal megtalálja a számunkra leginkább hatásos történeteket, vagy reklámokat, azaz olyan irányba terelget minket finoman, ahová magunktól nem feltétlenül mennénk.
-Az asszisztens a kép láttán eldönti majd, valóban érdemes-e nyilvánosságra hozni a fotót, vagy jobb, ha azt megtartjuk magunknak. Mintha egy virtuális segítségünk lenne, aki megböködi a vállunkat, mondván: „Ez a kép most mindenki által láthatóvá válik. Biztos vagy benne, hogy azt szeretnéd, ezt a főnököd és az anyukád is lássa?” –magyarázta nemrégiben Yann LeCun, a Facebook Mesterséges Intelligenciát Kutató Központjának vezetője.
Sajnos azt még nem lehet pontosan tudni, hogy mikor is indul el a bulimentő virtuális segítség, a felhasználók véleményét azonban máris erőteljesen megosztja. A nagy többség ugyanis ódzkodik attól, hogy egy gép mondja meg nekik, mit csináljanak, és mit ne, illetve attól is tartanak, mit jelenthet az hosszú távon, hogy a talán kevésbé szalonképes képeiket és adataikat a Facebook tárolja.
A cég azonban igyekszik elhessegetni a negatív kritikákat, mondván, az arcfelismerő technika segítségével a felhasználók arról is értesítést kaphatnának, ha valaki a tudtukon kívül tesz fel fényképet róluk, így a magánéletükre és privát információikra is jobban vigyázhatnának.
Addig is, amíg lezárulnak a fejlesztések és a róla szóló viták, jobban tesszük, ha saját digitális asszisztenseinkké válunk, és lehetőség szerint a harmadik feles után már nem psoztolunk ki semmit magunkról...
(Mic, kép: wild1O4fm.com)