A legtöbb nő, ma már a gyantázás vagy az epillátor mellett teszi le a voksát, de vannak szépszámmal olyanok, akik megmaradnak a gyors és hatékony borotválkozásnál. A borotálkozást preferálóknak bizonyára számtalanszor meggyűlt már a baja a borotvával, illetve a bőrével szőrtelenítés után. Vajon miért?
Veled is bizonyára előfordult már, hogy a egy spontán program, randi, vagy időhiány miatt, villámsebességgel próbáltál borotválkozni? Mától ezt felejtsd el, ugyanis a gyors és felületes borotválkozás tönkreteszi a bőröd.
Sokan elkövetik azt a hibát, hogy a száraz bőrön próbálják meg a borotválkozást, vagy éppen csak levizezik. A legjobb, amit bőröddel tehetsz, ha fürdés közben szabadulsz meg a kellemetlen szőrszálaktól. Ilyenkor ugyanis a bőrünk puhábbá (kevésbé érzékennyé) válik, valamint a bőr pórusai is kinyílnak. Nagyon fontos, hogy a bőrtípusodnak megelelő gélt, krémet, vagy borotvahabot használd. Jó alaposan kend be vele a borotválandó területet, így elkerülheted,hogy szárazon felsértsd a bőr felszínét.
Kellemetlen pattanásszerű pöttyök? Benőtt szőrszálak?
Bizonyára nem ismeretlen fogalmak a számodra. Ennek oka, hogy a borotvát nem megfelelően használod. Nagyon fontos, hogy mindig a szőr növekedésével egyező irányba használjuk, így megkíméljük testünekt a fájdalomtól, a benőtt szőrszálaktól, melyek nem csak kellemetlen érzetet okoznak, de kevésbé esztétikusak. A bőr egészségének és szépségének megőrzése érdekében, ne egy húzással próbálj megszabadulni az összes szőrtől. Fontos, hogy kis területeket borotválj, majd tisztítsd a borotva fejét, és ismételten használj megfelelő mennyiségű habot, gélt, vagy krémet.
A borotválkozással segítünk eltávolítani a bőr külső rétegéről az elhalt hámsejteket, ez az oka annak, hogy a bőr könnyen „védtelenné” válik. Mivel sérülékennyé válik, így az apróbb karcolások, horzsolások, igen gyakorivá válnak, főleg a szőrtelenítés során.
A borotválkozást megkönnyítő krémek, habok, használata mellett, figyeljünk a borotvánk állapotára is. A boltokban igen széles a kínálat, ami a szőrtelenítő kencéket és eszközöket illeti. Nem minden esetben a legdrágább borotva lesz a legmegfelelőbb. Figyeljünk oda,hogy bőrünk mennyire érzékeny, ez alapján válasszunk pengeszámot, valamint kaphatóak zselécsíkokkal ellátott, borotválkozást könnyítő, szőrtelenítő eszközök is. Az eldobható borotváknál külön vegyük figyelembe, hogy 1-2 használatnál többet nem bírnak, ezután, csak felületi sérüléseket okozunk vele bőrünkön.
A nem eldobható darabok fejét is célszerű hetente cserélni, ugyanis a penge elkopik, a zselés réteg elhasználódik, így könnyen sérülhet bőrünk. Mindig szánjuk elegendő időt a szőrtelenítő folyamatokra, szerezzük be a szükséges kellékeket, fontos, hogy ne kapkodjunk, bőrünk ugyanis nagyon érzékeny. A szőrtelenítés következtében okozott sérülések szőrtüszőgyulladáshoz vezetnek, mely azon túl, hogy csúnya, fájdalmas, lassan is gyógyul.