Jump to content

Szünidők az idei tanévben

2015. 09. 06. 16:00

A héten kezdődött meg a 2015/2016-os tanév, de már azon jár az agyunk, hogy mikor lesz a következő szünet? A tanár és a diák ennek csak jó oldalát látja, de néhány szülő az iskolai szünidők alatt is kénytelen dolgozni, így nekik kevésbé nagy öröm ez. Főleg a kisebb gyermekek elhelyezése nehezíti meg a dolgot. Íme, a tanév szüneteinek fontosabb dátumai!

Már a következő, azaz az októberi hónapban szünet lesz. 2015. október 22-e lesz az őszi szünet előtti utolsó tanítási napja, és november 2-án ülnek vissza az iskolapadba a gyerekek. Ezt követi decemberben a téli szünet, amely 2015. december 21-31-ig tart. A téli szünet előtti utolsó tanításai nap december 18-a, szünet utáni első tanítási nap pedig 2016. január 4-e lesz. A tavaszi szünet 2016. március 24-től március 29-ig fog tartani, vagyis a szünet előtt, 2016. március 23-án mennek utoljára iskolába, és újból március 30-án mennek tanulni.

Nagy visszhangot váltott ki a pedagógusok, a diákok és a szülők között is az a tervezet, miszerint lecsökkentik a nyári szünet hosszát, de pótlásul meghosszabbítják a többi szünetet. A közoktatásért felelős államtitkár szerint ez azért jó elgondolás, mert sok szülő nagyon nehezen tudja elhelyezni gyermekét a hosszú, két és fél hónapos nyári szünet idejére. A tanárok és a diákok azonban arról számoltak be, hogy a nyár eleji iskolai tanítási napok már mit sem érnek, hiszen ahogy mondani szokták, a koszon kívül olyankor már nem sok ragad a gyermekre. Az egész évi hajtás után, a jó idő beköszöntével már nagyon nehéz a padban tartani és figyelemre, tanulásra ösztönözni a diákokat. Lélekben már mindenki nyaral, strandol.

Pedagógus és szülői szemmel is úgy tűnik, hogy a rövidebb nyári szünet egyáltalán nem könnyíti meg a szülők helyzetét. A rövidebb nyári szünet hosszabb őszi és tavaszi szünet eredményez, vagyis a szülőknek ismét nehézséget okozhat a gyermekek elhelyezése. Azért, mert az iskolában éppen az aktuális szünetet töltik a tanulók és tanáraik, az élet nem áll meg. Más intézményekben, más területen a munka ugyanúgy zajlik, a szülők dolgoznak.

Vannak, akik mégis a hosszú nyári szünet rövidítése mellet voksolnak mondván, hogy a nyári szünet rövidítésével jobban meg lehetne osztani a terhet. A hosszú szünetben sok lehet az inaktív időszakok száma, ráadásul nagyon nehéz a gyerekeknek visszaállni a sorba, a munkába, amikor újból megkezdődik az iskola. A rövidebb nyári szünettel rá lennének kényszerítve a szülők és a gyerekek is annak aktívabb eltöltésére.

(Kép forrása: kip-kids.com)