Nő létünkre életet adunk gyermekeinknek. Életünk igazi hőstette világra hozni egy gyermeket, amely olyan fájdalommal jár, amelyet egy férfi fel sem tud fogni. Nem is kell, hiszen eleve elrendeltetett, hogy ez a nemes feladat az anyákra vár. Azt is elfogadjuk, hogy a betegségek fájdalommal, kellemetlenségekkel járnak, de azt már nehezen, ha egy náthába bele akarnak halni a velünk élő férfiak. Állítják, hogy nekik nagyon fáj.
Ugye előtted van párod arca, amikor kipirosodott orral, még köntösben vánszorog reggel, de szinte jártányi ereje sincs, annyira elhatalmasodott rajta a betegség?
Az influenza sokunkat kapta el, amely tényleg komoly lázzal, izomfájdalommal is jár. Se gyermek, se felnőtt nem szereti ezt az állapotot. A férfiak azonban sokkal nehezebben élik meg. Ha ők betegek, akkor nagyon azok, és ennek hangot is adnak.
Mindegy, hogy fiú vagy lány gyermekünk van, ők nagyjából egyformán élik meg a betegséget, mert agyukban hasonló nagyságú az a terület, amely érintett a betegség során. Ezzel szemben a férfiak esetében ezen a területen sokkal több olyan receptor van, amely a hőmérsékletet érzékeli. Mivel a betegségek jó része lázzal is jár, így a férfiak ezt sokkal kellemetlenebbül élik meg, mint a gyerekek, vagy a nők.
Amikor megbetegszünk, az egyik tünet a láz, amely a szervezet védekező mechanizmusa annak érdekében, hogy a hő hatására elpusztuljanak a kórokozók. A férfiak esetében a magasabb testhőmérséklet a több hőmérséklet-receptornak köszönhetően nagyobb területet érint az agyban, így a fájdalmat is jobban érzik. A láz pedig nemcsak fájdalommal, hanem rossz közérzettel is párosul.
Az erősebb nem sem feltételez mindenben erősebbet, ugyanis amerikai kutatók arra jöttek rá, hogy a nőket második X kromoszómájuk sokkal ellenállóbbá teszik a betegségekkel szemben. Az a bizonyos második X, amelytől nő egy nő, az még olyan géneket is hordoz magában, amely nagyobb védelmet biztosít a betegségekkel szemben. Nemcsak véd, de ha már benne vagyunk a betegségben, akkor segít annak gyorsabb leküzdésében.
A nők nemcsak azért viselik jobban a megfázás és influenza tüneteit, mert betegség ide vagy oda, de a gyermekeikről, a családról, a háztartásról ugyanúgy gondoskodniuk kell, hanem azért is, mert nálunk a női nemi hormonok jobban védenek. Ugyan a férfiak szervezetében is van ösztrogén, de a nőknél jelentősen magasabb annak szintje. Az ösztrogén pedig a gyengébb nemnél a nagyobb védelmet biztosítja a komolyabb kórokozókkal szemben. Az immunrendszer ellenálló képességének minőségében szerepet játszik az, hogy milyen a személyek életvitele, vitaminfogyasztása, de az ösztrogén kétségtelenül attól véd, hogy a szervezetben elszaporodhassanak a kórokozók.
Kedves hölgyek, ha a párotok szenved egy kis náthától, akkor fájdalmuk valós, igazi, nem túlzott és nem megjátszott.