Jump to content

Egy erdő, ahová a látogatók zöme meghalni megy

2018. 01. 14. 17:00

A holtak lakhelye a temető, azonban meghalni bárhol lehet. Teljesen törvényszerű és természetes, hogy az életet a halál követi, azonban az nem mindegy, hogy az mikor és milyen módon következik be.

A legtöbb ember vágya, hogy sokáig élhessen, és azt jó életminőségben tehesse meg. Van, akinek nem adatik ez meg. Baleset, vagy betegség törheti meg az egészséget. Míg van, akinek az egészségében történik negatív állapotváltozás, addig mások lelkileg törnek meg. Olykor nem elég a szakemberi segítség, a szerető család és barátok. Évente sajnos nagyon sokan döntenek úgy, hogy kilátástalannak vélt életüket önkezükkel oltják ki. Az öngyilkosságnak nagyon sok fajtája létezik. Egy részük nem is sikeres, amely sokkal inkább tekinthető segélykérésnek, figyelemfelhívásnak, mintsem valós célnak.

A súlyos, halálos betegségben szenvedők gyakran szeretnének otthonukban, szeretteik környezetében elmenni. Az öngyilkosságot elkövetők is gondolkodhatnak úgy, hogy életüket maguk által választott környezetben dobják el. Sokan választják ehhez saját otthonukat, vagy épp a természetet. Japán egyik erdeje holtaknak ad otthont. Az erdőt nevezik a fák tengerének, a holtak erdejének is, amely arra utal, hogy számos öngyilkosságot követtek el ott.

Az Aokigahara-erdő Japánban, a Fuji hegy lábánál található. A természeti adottsága és szépsége vitathatatlan, azonban sokkal inkább arról híres, hogy életüket eldobni kívánok sokasága találta meg öngyilkosságának helyszínét az erdőben.

Miért választják olyan sokan az erdőt halálukhoz?

A 35 négyzetkilométernyi területű erdő a japán mitológia szerint a démonok lakhelye is. Nemcsak démonok élnek a csendes japán erdőben, de a helyiek úgy tarják, hogy a júreik is az erdő lakói. A kísértetekhez hasonlóan a júreik is háborgó holt lelkek. A meghalni vágyókat ezért is vonzza különösen az erdő, amely ráadásul adottságaival is hozzájárul ahhoz, hogy itt tegyék meg a gyakran visszafordíthatatlan tettüket. A fák ugyanis sűrűn nőnek az erdőben (innen a fák tengere elnevezés), és mindent hihetetlen csend jár át. Nemcsak mostanában döntenek úgy öngyilkos jelöltek, hogy tettüket az Aokigahara-erdőben hajtsák végre, mert ez már így megy az IX. század óta. Nem volt ritka az sem, hogy a legyengült és idős családtagot kísérték ki az erdőbe, és a természetre bízták az emberi sorsot, vagy nevezhetjük úgy is, hogy hagyták az erdőben meghalni.

Vannak, akik bizonytalanok tettükben, és úgy intézik saját akasztásukat, hogy ha meggondolnák magukat, akkor legyen lehetőségük visszatérni életükbe. A legáltalánosabb módszer az akasztás, mások a drog vagy gyógyszer túladagolását választják. Az erdőt nemcsak helyi elkeseredett emberek keresik fel, hanem máshonnan is érkeznek a Fuji lábához olyanok, akik el szeretnék hagyni a földi létet.

Az Aokigaharába annak tudatában kell belépni, hogy bármikor láthat az ember holtakat. A negatív hírnevű erdő ügyében a japán kormány már több lépést is tett. Önkéntesek járják az erdei utakat, hogy lebeszélhessék tettükről a megkeseredett embereket. Motiváló táblákat helyeztek ki, biztonsági kamerákat helyeztek ki és rendőrök is portyáznak a területen.

(Forrás: marmalade.hu | historicmysteries.com, playwithdeath.com/képek | youtube.com/videó)