Jump to content

Szükség van a munkára, de gyorsan – 2. rész

2017. 01. 10. 17:00

Ha állásunk van, akkor már nem mondhatjuk magunkra, hogy szerencsétlenek vagyunk. Még szerencsésebbek vagyunk, ha abból a fizetésből ki is jövünk. Ha pedig egy jobb lehetőség kecsegtet, akkor menetelhetünk felfelé. Csakhogy nem mindenki szerencsés. Hogyan keressünk gyorsan állást? Folytatás következik.

Munka kellene, sürgősen. Azaz nem is munka kellene, nem igaz? A munka ugyanis valaki számára hasznos folyamat. Az állás azonban az a munka, amelyet hivatalosan végzel, érte pénzt fizetnek. Na, neked állásra van szükséged. És ha így van, méghozzá gyorsan kellene, akkor a megszokott technikák mellett újíthatsz is. Szükséges egy kis idő befektetése, de meg fog térülni.

Számtalan helyre beadtad az önéletrajzodat, a jelentkezésedet, mégsem vagy eredményes? Még csak nem is értesítettek? Csinálj saját kis névjegykártyát, amelyen feltünteted a nevedet, elérhetőségedet, a másik oldalára azonban azt írd fel, hogy milyen eszközzel és miben tudnád segíteni a munkaadót. Szórd szét ezeket a kis névjegykártyákat. Ezzel elsősorban munkát szerzel és neked elsőként erre van szükséged. A számlák csak jönnek, azokat fizetni kell. Ha már van munkád, akkor lehet az állást keresni.

 

Ha már eljutottál oda, hogy valaki felkeresett téged munkaügyben és dolgozol is, az jó. Ha azonban ez csak egy ideiglenes megoldás, akkor indulhat az álláskeresés. Írd össze, hogy melyek azok a területek, ahol elhelyezkedhetnél. Írd össze a munkaerőt kereső cégek listáját, címeit. Készítsd el az önéletrajzodat is. Ha van egy jó alap, azt a kívánalmaknak megfelelően alakíthatod. Ha kell, írj motivációs levelet is. Az egyes állások esetén elég eltérő lehetnek a követelmények. Ehhez igazodva küldd el minél több helyre, ahol végzettséged, szakmai tudásod megfelel a kértnek. Ha kifogytál a címekből, de semmilyen reakciót nem kaptál, akkor újból küldd el a jelentkezésedet. Valamelyik csak felkelti a munkaadó figyelmét. Éppen ez a lényeg az önéletrajzban, hogy a végzettségednek, az adottságaidnak megfelelően személyes találkozásra hívjanak be.

Fél siker, ha interjúra várnak, vagy próbamunkára. Ha el szeretnéd nyerni leendő főnököd tetszését, figyelmét, akkor igyekezz az ő szemszögéből magadra nézni. Hitesd el vele, hogy érdemes lesz az alkalmazásod. Az első benyomás nagyon fontos ebben az esetben is. És a ruházkodás, a kinézet mellett pedig nagyon nagy jelentősége van a megfelelő viselkedésnek. Kerüld az előző munkahelyeiden átélt sérelmek emlegetését, ne panaszkodj anyagi helyzetedre még akkor sem, ha amúgy kétségbeejtő. Legyél barátságos, nyitott. Ha felvesznek valahová, az még nem örökérvényű. Meg is kell tartani a helyet. Nemcsak a vezetéssel kell jóban lenni, hanem a munkatársakkal is érdemes jól együtt dolgozni. Fontos, hogy tudjuk mit várnak el tőlünk a munkában, de ahhoz, hogy egy szervezet jól működjön, kell a közös munka.

Munkát keresni talán könnyebb, mint állást. Sok visszautasítást (ha egyáltalán arra méltatnak, hogy reagálnak jelentkezésedre) kell megélni ahhoz, hogy végre valahová behívjanak találkozóra. Légy meggyőző, hiteles, természetes.

(Forrás: marmalade.hu | careercontessa.com, expatica.com, adweek.com/kéepk)