Jump to content

Így szerettesse meg magát a főnökével!

2014. 09. 30. 11:17

Nagyon lehangoló és frusztráló tud lenni, ha az ember főnöke nehéz természetű ember. Íme három tanács, hogy ebből a hátrányos helyzetből is győztesen kerüljünk ki!

Mi is tehetünk annak érdekében, hogy kritikus, szigorú főnökünk meglássa bennünk a nélkülözhetetlen munkatársat. A Business Insider a következő tanácsokat javasolja ez ügyben:

1.- Ne bizonyítgassa örökösen a maga igazát!

Ha az ember nem kapja meg azt a fajta figyelmet és visszajelzést, amiről úgy érzi, jár neki, hajlamos arra, hogy úton útfélen mindenkinek azt bizonyítgassa, hogy milyen klassz is ő valójában. Nem biztos azonban, hogy a főnökével szemben is ez a jó megoldás. Ne felejtse, egy csapatban dolgoznak és nem két ellentétes oldalon! Inkább használjon ki minden lehetőséget a tanulásra és a továbbfejlődésre.

2.- Írja meg előre a forgatókönyveket!

Úgy érzi, mindig rosszkor szólal meg, vagy nem a megfelelő válaszokat adja? Utólag veri a fejét a falba, amiért nem valami mást mondott? Nem jut eszébe semmi, amikor kellene? Nehéz, konfliktusokkal terhelt helyzetekben bizony könnyen előfordul, hogy leblokkol az agyunk. Ezért a legokosabb, ha előre felkészül az ilyen szituációkra, és átgondolja, miket mondhat majd a főnöke és Ön arra mit fog majd válaszolni. Így nem érheti váratlanul semmi sem, kész, frappáns válaszai lesznek minden kérdésre. Ha még mindig bizonytalan, gyakorolja el a tükör előtt, vagy kérje meg az egyik barátját, hogy segítsen eljátszani a nehezebb helyzeteket.

3.- Vállalja fel bátran saját magát!

Bátran vállalja fel, hogy nem ért mindenhez, és nem minden területen tökéletes szakember. Ez teljesen rendben van, hiszen senki sem lehet mindenben tökéletes. Tegye ezt saját maga, a csapata és végül a főnöke előtt is. Azt is fogadja és fogadtassa el, hogy néha hibázik a munkája során. Emiatt igazán nem kell keseregni, a hibáink ráadásul remek lehetőséget biztosítanak arra, hogy tanuljunk belőlük, ha megfelelően állunk hozzájuk! Hibája beismerésére is kitalálhat egy jól működő forgatókönyvet, így sokkal könnyebb lesz szembenézni másokkal. Mondhatja például a következőket: „Szeretném, ha tudnátok, hogy ez a mai dolog nem ment valami fényesen. De már el is terveztem, legközelebb hogyan fogom jobban csinálni. Ha esetleg van valami tanácsotok ez ügyben, szívesen meghallgatom.” Így nemcsak arról biztosíthat mindenkit, hogy tisztában van a hibáival, de tervezettnek is tűnik, olyan megbízható embernek, aki gyorsan alkalmazkodik a helyzetekhez és minden lehetőséget megragad a fejlődésre.

(Kép: womansday.com)