Jump to content

Házi megoldások szúnyogcsípésre

2018. 07. 29. 19:00

Ha szúnyogról van szó, az embereket két nagy csoportra lehet osztani. Az egyik csoportot azok alkotják, akiket elkerülnek a vérszívók, és vannak azok, akiknek, ha csak a kislábujjuk van kint a takaró alól, biztosan többször megcsípi azon a kicsi felületen is.

A vérszívó rovarok jelenléte még akkor is idegesítő, ha nem jelentenek ránk különösebb veszélyt, azaz nem kedvelik annyira a vérünket, hogy abból kóstoljanak is. A szúnyogok zümmögése és tömeges megjelenésük megkeserítheti a kellemes kerti hangulatot. Akik pedig gyakran esnek szúnyogok „áldozatául”, mindent megtesznek azért, hogy elkergessék a kellemetlenkedőket. Ehhez felhasználunk különböző szereket, amelyeket magunkra fújva meggátoljuk, hogy a közelünkbe akarjanak férkőzni a rovarok. Szúnyoghálóval, lámpával, szúnyogirtó spray-vel, elektromos szúnyogriasztóval, fáklyával, és még ki tudja még, hogy mivel védekezünk. Ha kevésbé hatékony a szúnyogokkal elleni védelem, akkor bizony hamar a viszkető kis hólyaggal találkozhatunk a testünk szinte bármelyik pontján. Hiába nem olyan fájdalmas a szúnyogcsípés, mint a méh- vagy darázscsípés, de nem mondható sokkal kellemesebbnek sem, pláne, ha tömeges szúnyogcsípés áldozataivá váltunk. A szűnni nem akaró, szinte őrületbe kergető viszketésre azonnal megoldásnak tűnik a vakarás, de azzal csak inkább elhatalmasodik a helyzet, sőt seb keletkezhet a helyén. Akit szeretnek a szúnyogok jól, számukra jól ismertek lehetnek azok a krémek, amelyekkel enyhíteni lehet a duzzanatot és a viszketést. Ám, ha nem akarunk magunkra kenni vegyszerrel teli készítményt, akkor keresni kell valami természetesebb megoldást.

A szúnyogcsípésre természetes és hatékony megoldások egyike lehet, ha citrommal próbálkozunk. Ez abban az esetben váltja ki a jótékony hatását, ha a szúnyogcsípést még nem vakartuk el, nem keletkezett azon seb. Máskülönben csípheti a sebet, habár fertőtleníti is. A citrom enyhíti a viszketést, antibakteriális hatásának köszönhetően csökkenti a gyulladást, csitítja a duzzanatot is.

A méz hatása vetekszik a citroméval. Vagyis szúnyogcsípésre kiválóan alkalmazható természetes megoldás, amely ugyancsak antibakteriális hatású, gyulladáscsökkentő, viszketést enyhítő.

Mit teszünk, ha valamilyen testtájunkat beütjük és sajog a fájdalomtól? Azonnal a fagyóhoz rohanunk, hogy valamilyen hideggel enyhítsük a fájdalmat, a duzzanatot. Ez a megoldás a szúnyogcsípés esetében is nyerő lehet. A jegelés hatása azt eredményezi, hogy az érintett bőrfelület érzéketlenné válik, így a kellemetlen viszketést sem érezzük.

Ha megcsípett a szúnyog, főzz egy teát. No, nem azért, mert a finom tea kortyolgatása elterelje a figyelmet a viszketésről, hanem a megmaradt, már használt teafilter jelentheti a segítséget. Enyhíti a duzzanatot.

A szódabikarbóna nemcsak a konyhában, háztartásban és a szépségünk érdekében használható fel, hanem a némi víz keverékével felvitt szódabikarbóna csökkenti a viszketést, ahogy az aloé vera is teszi. Ennek a növénynek a levele olyan értékes hatóanyagot tartalmaz, amely az égési sérülések kezelése mellett a szúnyogcsípésre is kiváló.

További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!

(Forrás: marmalade.co.hu | képek: thrombocyte.com, medicalnewstoday.com, reddit.com)