Jump to content

Egyes népek eredendően boldogtalannak születtek

2014. 10. 30. 20:12

És nem mi, magyarok vagyunk azok. Gondoltuk volna? Tudósok állítják, hogy egyes népek boldogtalanabbnak vannak kódolva genetikailag. Azt is elmondjuk, hogy miért.

A franciákat gyakran zsémbesnek és elutasítónak titulálják. A tudósok szerint a britek és az amerikaiak is hajlamosak az egykedvűségre. A stabil kormányzat és a jó gazdasági helyzet ellenére ők sosem lesznek olyan boldogok, mint más nemzet tagjai, egyszerűen azért, mert szomorúnak születtek. Genetikailag úgy vannak programozva, hogy például sosem lesznek olyan boldogok, mint például a dánok, akik a világ egyik legboldogabb nemzeteként tartanak számon.

A tudósok szerint az egész boldogság-beállítottságért az agyunk szerotonin szintje felel. Bizonyos gének meggátolják a hormonszint emelkedését, ez pedig depresszióhoz vezethet. Minél hosszabb ez a felelős gén, annál több szerotonint szabadít fel, és annál boldogabbak vagyunk.

A kutatók szerint a dánok rendelkeznek a leghosszabb génnel, így a legnagyobb szerotonin-szinttel, a franciák pedig a legrövidebb szerotoninért felelős gént birtokolják. Minden évben készítenek felmérést a legboldogabb nemzetekről, amelyet leggyakrabban a dánok, panamaiak és a vietnámiak vezetnek.

A felmérés során vizsgálják a foglalkozással járó elégedettséget, a gazdasági fejlődést, egészséget, jólétet, oktatási színvonalat, a politikai berendezkedést és még az időjárást is. A listán a skandináv népcsoportok is jól szerepelnek, de a gazdagnak tartott nyugati társadalmak már nem, mert ott túl nagy a szakadék a gazdagok és a szegények között, vagy pedig azért, mert magas a munkanélküliségi ráta.

 

www.dailymail.co.uk

(Fotó: falkvinge.net)