A telefon már rég nem csak arra való, hogy távolabb élő emberekkel felvegyük a kapcsolatot és információt cseréljünk. Még az okos eszközök előtt is volt a készülékeken számológép, jegyzet, napló, naptár és játékok, amik miatt sűrűbben előkapkodtuk a mobiltelefont, de most aztán végképp. A mai készülékek már azt adják, amit majdcsak egy számítógép, éppen csak kisebb kijelzővel. Amióta fénykép minőségű fotókat képesek a telefonok készíteni, sokunknak nincs is szüksége külön fényképezőgépre. A szelfik világát éljük. Bármerre is járunk, biztosan meg akarjuk örökíteni a helyet, magunkat és természetesen közös kép is készül azzal, akivel vagyunk. Az így elkészült fotókat pedig szinte azonnal tudjuk a közösségi oldalunkon posztolni.
A legtöbben az adott pillanatot, a hangulatot, a helyszínt, magunkat vagy másokat is meg akarjuk örökíteni. Vannak, aki többre, másra vágynak. Valószínűleg nem sokan áhítoznak arról, hogy elhunyt személyekkel készítsenek közös képet, de Kanadában most mégis ez a probléma merült fel. Mert ez gond, ugyanis nagyfokú tiszteletlenség, és az elhunytat gyászoló családnak fájdalmas. Márpedig egyre többen készítenek ilyen szelfiket és nem maradhat el, hogy ne töltsék fel a közösségi oldalra.
Az egész borzalom Oroszországból indult el, még jóval korábban. Egy közösségi oldalt hozott létre az őrült ötlet kitalálója, aki arra buzdította az embereket, hogy elhunyt személyekkel készítsenek közös szelfit, és ezért még pénzt is ad. A motiváció tehát megvolt, így sorra töltötték fel az emberek a morbid fotókat. A csapat lebukott, nagy felháborodást keltett és nyomozást indítottak az ügyben.
Van azonban más módja, hogy elhunyt személyek társaságában készítsünk képeket. Ráadásul ez egyáltalán nem olyan morbid, mint az előző verzió. Sokan vagyunk, akik már elveszítették valamelyik családtagjukat, barátjukat, kedves ismerősüket és egy esemény kapcsán azon sopánkodunk, hogy bárcsak szerepelhetne a fotón az elhunyt is. Úgy tűnik, hogy erre hamarosan lehetőség is lesz. Egy koreai cég olyan applikációval állt elő, amellyel ez megvalósítható lesz. Ehhez az szükséges, hogy még életünkben készüljön rólunk egy három dimenziós szkennelés és halálunk után ezzel operálnak. Ha eltávozik az élők sorából egy szeretett személy, de a képeken meg szeretnénk jelentetni, akkor csak elő kell hívni az applikáció segítségével az alakját. Ami még ennél is meghökkentőbb, ha az elhunyt személlyel még „beszélgetni” is lehet, mintha még élne.
A gyász még az erős lelkű emberek számára is nehéz és lassú folyamat. Minél erősebb a kötődés, annál nehezebben engedünk el valakit. Ezzel az okostelefonos alkalmazással viszont megteremtik a kapcsolatot az elhunyttal, segítve a gyászt.