Svéd kutatók megállapították, hogy naponta egy órányi mérsékelt mozgással, vagy fél órányi erőteljes sportolással 46%-kal csökkenthetjük a szívproblémák kialakulását. A szakemberek kihangsúlyozták, hogy minél aktívabb egy ember, annál kisebb nála a szívroham kockázata. Nem kell nagy dolgokra, megerőltető mozgásformákra gondolnunk, állítják a tudósok, elég ha a lift helyett inkább a lépcsőt használjuk, az autót, vagy a tömegközlekedést pedig ha csak tehetjük, lecseréljük a biciklire, vagy a sétára.
A kutatás során a tudósok megvizsgáltak 39.805 embert. A 20 és 90 év közötti alanyoknak korábban soha nem volt semmi szívproblémája. Ezután feljegyezték, hogy a delikvensek mennyit mozognak és ezt összevetették a szívük állapotával.
Ebből megállapították, hogy a férfiak, az idősek, az alacsonyabban iskolázottak és a magas BMI-vel rendelkezők nagyobb veszélynek vannak kitéve, ami a szívproblémákat illeti, de az ő esetükben a cukorbetegség, a magas vérnyomás és a magas koleszterinszint is gyakrabban előfordulhat.
A kutatás vezetője, Dr Kasper Andersen elmondta, hogy nem kell feltétlenül maratonokat futni ahhoz, hogy a mozgásnak jótékony hatása legyen szervezetünkre.
-A modern élet inkább az ülő életmódot segíti elő. De ha csak kisebb változásokat teszünk a mindennapjainkban, sétálunk, biciklizünk, már az is nagyon sokat segít.
(Kép: mouthsofmoms.com.au)