Jump to content

Amit nem veszünk figyelembe házasság előtt

2014. 11. 30. 18:20

Sokan és sokszor elemezték és találgatták, vajon miért megy tönkre egy házasság. A legtöbben a házastársak közötti kommunikációban látják a probléma okát, de valójában nem ez az, ami kenyértörésre ad okot. De akkor mi?

1. Azért házasodunk össze valakivel, mert azért szeretjük, amilyen
Hát épp ez az. Mindenki változik. Ne azért házasodjunk össze valakivel, mert azt szeretjük, amilyen, vagy amilyennek szeretnénk, hogy legyen. Inkább azt tartsuk szem előtt, mire hivatott valaki, ez alapján válasszunk, és tartsunk ki mellette egy életen át, segítve őt céljai elérésében, ahogyan ő is segít nekünk.

2. A házasság nem űzi el a magányt
Sőt. Ha partnerünk mellett magányosnak érezzük magunkat, őt hibáztatjuk, vagy máshol keressük azt, amit otthon nem kapunk meg. A házasság éppen az a kapcsolat, ahol két ember megosztja egymással magányát, és közben olyan elfoglaltságot találnak, amelyben az egyedüllét eloszlik. Legalábbis egy időre.

3. A győzni akaró ego
Valamilyen szinten mindenki egoista. De ez jó, ha nem lettünk volna azok, sokkal nehezebb lett volna a felnőtté válás, sok mindtől megvédett minket. Azonban ezzel falakat is húztunk magunk köré. Felelősségteljes felnőttként (és házastársként) le kell bontanunk ezeket a falakat, hogy nyitottabbak, megbocsátóak és hálásak lehessünk.

4. Az élet zűrös
Tehát a házasság is az. Amikor a dolgok már nem működnek tökéletesen, elkezdjük hibáztatni a partnert. Szükségtelenül fokozzuk a bajt, és ezzel megnehezítjük saját életünket is. Ne mutogassunk ujjal a másikra, inkább álljunk mellé. Együtt túljutunk a nehézségeken.

5. Többet törődünk a gyerekeinkkel, mint azzal, akivel létrehoztuk őket
A gyerekeink sosem lehetnek fontosabbak, mint a házasságunk. De kevésbé fontosak sem! Ha fontosabbak, mint a házasság, a lurkók ezt megérzik, netán ki is használják. Ha pedig nem figyelünk rájuk annyira oda, addig hisztiznek, amíg nem kapnak elég figyelmet. A család az az állandó munka, ami a folyamatos egyensúly-keresést jelenti.

6. A rejtett küzdelmek
A legtöbb konfliktus ebből ered. A férfiak általában beérik kevesebbel, míg a nők mindig többet akarnak. Néha felcserélődnek a szerepek. Ha megtanulunk a sorok között olvasni egy-egy vita alkalmával, mit találunk? Arra a kérdésre kell választ kapni, hogy ki az, aki meghatározza a két fél között lévő távolságot.

7. Nem tudjuk, hogyan tartsuk fönn az érdeklődést
Manapság állandóan megosztjuk a figyelmünket, igazi művészetnek számít, ha valaki képes egy meditációt végig csinálni. Mivel megszoktuk, hogy mindig csak addig foglalkozunk valamivel, amíg meg nem unjuk, a szerelmünk iránti érdeklődés fenntartása különös odafigyelést igényel. A házasság fenntartása szempontjából pedig nélkülözhetetlen.

 

www.huffingtonpost.com

Fotó: www.yourtango.com