Alkohol fogyasztásakor érezhetjük annak lenyugtató hatását. Azt, amikor akár ülve el tudnánk aludni a fogyasztott mennyiségtől. Valóban, elaludni talán könnyebb alkohol fogyasztása után, csakhogy az alvásból hamarabb fel is ébredhetünk úgy, hogy még nem kellene, vagyis idő előtt. Ráadásul a rémálmok is gyakrabban megjelennek ilyenkor.
Meséből és gyermekkorunkból is ismert lehet, hogy egy bögre meleg tej milyen álomhozó hatású. Most pedig már kísérletekkel is bizonyították, hiszen olyan vegyületet tartalmaz, amely alvást segítő hatású.
Fontos a megfelelő mennyiségű folyadékpótlás, de ne estefelé, az alvás idejének közeledtével próbáljuk meg bevinni a napi mennyiség nagyját, mert garantáltan nem lesz nyugodt az éjszaka.
Az egyik legismertebb ok, amely a kényelmetlen, zavart álomhoz hozzájárul, az az elalvás előtt elfogyasztott étel. Az ételek ugyanis befolyásolják az alvás mélységét. Ha jól akarsz aludni, kipihenten szeretnél ébredni reggel, akkor nehéz, gyomrot terhelő ételeket ne fogyassz. Az ételek pedig köztudottan még az álmainkra is hatnak. A könnyű ételek, amelyeket jóval lefekvés előtt fogyasztunk, kevésbé okoznak rossz álmokat, míg a nehéz ételektől könnyen kitörhet az álombéli frász.
Ha nem is ettünk nehezen emészthető ételt vacsorára, de nassolni támad kedved, szintén ne csodálkozz, hogy rosszabb éjszakád lesz. Azonban ha csak mértékkel eszel egy kis mennyiségű finomságot, akkor az éhség sem fog bekopogtatni váratlanul hálószobád ablakán. Éppen csak annyit vegyél magadhoz, hogy ne minden pillanatban az éhségre koncentrálj, mert az garantáltan agyoncsapja az alvási szándékodat.
Lehet a diétáddal, fogyókúráddal ellenkezni fog az alábbi tipp, de a szénhidrát ugyanúgy tartalmaz triptofánt, mint a tej, amely altató hatású. A könnyű gabonapehely tejjel, joghurttal vagy mézzel édes álmokat ígér.
(Kép forrása: dailypicsupdate.com)