A Kaspersky Lab és az Iconkids & Youth nemzetközi kutatóintézet közös kutatása, a Growing Up Online – Connected Kids azt mutatja, hogy a 8-16 év közötti fiúk és lányok nagyon különbözően viselkednek az interneten – vagyis különbözőképpen kell megvédeni is őket.
A lányok okostelefonokat szeretnek használni, míg a fiúk a számtógépeket és a játékkonzolokat preferálják. A fiúknál valószínűbb a játékfüggőség kialakulása: ők gyakrabban említik a számtógépes játékokat mindennapos online tevékenységeik között, míg a lányok inkább a közösségi oldalakon kommunikálnak egymással vagy élő beszédben, vagy üzenetek formájában.
A lányok gyakrabban választják családtagjaikat és barátaikat információs forrásként, míg a fiúk inkább az internetre támaszkodnak. Továbbá a fiúk magabiztosabbnak érzik magukat az internethasználat és az online védelem terén.
Ugyanakkor a kutatás szerint a fiúk kevésbé gátlásosak az interneten: túl sok személyes adatot osztanak meg közösségi oldalakon és idősebbnek mondják magukat, mint valójában. Gyakran próbálkoznak a szülői szűrők megkerülésével és online tevékenységük elrejtésével. És sokszor van mit elrejteni – saját bevallásuk szerint a fiúk szívesebben keresnek rá olyan tartalmakra, amelyek nem az életkoruknak megfelelőek.
A kutatás azt mutatja, hogy a fiúk szüleinek figyelmesen kell követni gyerekük online tevékenységét. A legfrissebb szülői szűrőket kell használni, hogy biztonságban tartsák fiaikat a nem-kívánatos vagy veszélyes tartalmaktól, mint például a felnőtteknek szánt játékoktól. A lányos szülőknek jobban oda kell figyelni arra, hogy kivel kommunikálnak lányaik. A közösségi oldalakat gyakran használják gyanús alakok, hogy gyerekek bizalmába férkőzzenek.
Még több izgalmas cikkért keresd a Marmalade facebook oldalát!
Forrás: marmalade.hu/hirado.hu | Kép: bridge.us