Jump to content

Változtatni kell a szokásainkon, hogy változzunk

2017. 02. 18. 17:00

El vagyunk fáradva, és pihenni sem úgy tudunk, mint azt régen tettük. Ezt tapasztaljuk gyermekeinken és saját magunkon is. Rossz szokások lesznek úrrá életünkben. Még ha fel is ismerjük egyik, másik haszontalanságát, nem biztos, hogy könnyen szakítunk azzal.

A felismerés, hogy nem jó felé megyünk, hogy nem jól használjuk fel energiáinkat, fél siker. Ahhoz, hogy céljainkat el tudjuk érni, ki kell iktatni néhány hátráltató, visszatartó erőt. Néha nem is vesszük észre, hogy bizonyos szokásaink azok, amelyek gátolnak cselekedeteinkben.

A modern technika eluralkodott felettünk. Azaz csak próbál, ha mi hagyjuk ezt. Nem bagatellizáljuk el javukat sem az okos eszközeinknek, hiszen számos területen megkönnyítik életünket, de tudni kell korlátokat szabni azok használatának.

Meghatározott időben kell bejutni a munkahelyünkre, a gyerekeinket pedig eljuttatni az óvodába és iskolába. Ahhoz, hogy a reggel viszonylag rugalmasan induljon, ébresztőt állítunk be. A telefonon és az ébresztőórán is van szundi funkció. Azonban ha mindig ugyanabban az időben kell ébredned reggelente, akkor sokszor fordulhat elő veled is, hogy néhány perccel az ébresztő előtt már ébren vagy. Agyad tehát már felkészült az ébredésre, a napra. Ha az ébresztőn mégis a szundi funkciót választod, mert hihetetlenül álmosnak és fáradtnak érzed magad, akkor lényegében arra erőszakolod saját agyadat, hogy még pihenjen. Hidd el, hogy azzal az 5-10-15 perc plusz idővel egyáltalán nem leszel pihentebb – sőt –, és csak kapkodásba fog torkollni a reggeled. Ez persze magával húzza az idegességet, a feszültséget, a veszekedést, a kapkodást és akár a késést is.

Olyan mértékben éri az emberi szervezetet a rövidhullámú kék fény, amely minden eddigi értéket felülmúl. Ez az okos technikáknak köszönhető. A tablet, az okostelefon olyan eszközök, amely ezeket a jeleket árasztja az ember felé. Csakhogy ez a fény hat az éberségünkre. Ha az ágyban is a telefonod nyomkodod, az internethez kapcsolódva ingerled az elméd, és a szervezeted melatonin mennyisége is megemelkedik. Ne várd, hogy elálmosodj, ha te magad teszel szervezeted éberségéért. A legjobb altató nem egy pirula, nem a televízió és nem is az okostelefon, hanem egy jó könyv.

Ha van egy fontos feladatod, amely odafigyelést, koncentrálást követel, akkor zárd ki a külvilágot. Nem lehet valamire úgy koncentrálni, hogy közben a számítógépen sorban meg vannak nyitva a közösségi oldalon túl, a híroldalak és még sorolhatnánk. Ha tényleg időben kész akarsz lenni egy feladatoddal, akkor arra kell koncentrálni. A feladatodra figyelve, nagyjából húsz másodperc múlva megnövekszik a produktivitásod. Ha ebből az állapotodból nem zökkent ki a semmi, akkor nemcsak hatékonyabban végzed munkádat, de gyorsabban is.

Fogadd el, hogy még a jó ötlet sem biztos, hogy azonnal megvalósul. Bármilyen ragyogó tervet eszelj is ki, amit el szeretnél érni, annak megvalósításához számos buktató emelkedik ki a semmiből, ráadásul váratlanul. Mindenhez idő kell, csak van, aminek a beteljesüléséhez kevesebb, másik megvalósításához viszont jóval több. Ha valami nem azonnal és nem elsőre sikerül, attól még nem kell temetni.

(Forrás: marmalade.hu | xrcoaching.com, institutefornaturalhealing.com, changeboard.com/képek)