A nevetés kell, sokszor az egyik legjobb gyógyír. A nevetés felszabadítja a szervezetünkben a boldogsághormont, amelytől boldogabbnak is érezzük magunkat. Csakhogy egy felmérés szerint leginkább olyan apróságon, banális kijelentésen nevetünk jót, nem pedig az arra hivatott vicceken. Vajon így találunk gyógyírt a mindennapokban?
A sírás velejárója, hogy könnyeket hullatunk, de vajon, ha igazán jóízűt nevetünk, akkor miért csurran könny a szemünkből? Még csak feltételezések születtek ennek megválaszolására, de az biztos, hogy mindkét érzelem heves reakciót, ráadásul egyformát vált ki az emberből. A könnyezés egyáltalán nem csak a síráshoz tartozik, bár abszolút ehhez társítjuk.
És ha már sírás, akkor sírunk a konyhában is hagymapucolás közben. Mi váltja ezt ki? A hagyma növényi rostjait megvágva olyan enzimek szabadulnak ki, amelyek a levegővel reakcióba lépve ingerlik a szem szaruhártyáját. A könnymirigyek is akcióba lendülnek és ekkor siratjuk meg a hagymát.
Az állatvilágban az üdvözlés olykor az orrok összeérintésével, a hátsó fertály körbeszaglászásával történik. Az embereknél köszönéssel, kézfogással, öleléssel és puszival végezzük ugyanezt. A csók már egy sokkal intimebb viszonyt feltételez. Miért csókolóznak az emberek? A tudósok csak találgatják, hogy miért alakult ez ki ez közöttünk. Egyesek szerint abból az időből származhat ez a szokás, amikor még a szülők megrágták gyermekeik számára az ételt és azzal etették csemetéiket.
A libabőrnek funkciója van. Ha fázunk, ha valamitől feláll a szőrünk, az egyfajta védekezési mechanizmus a szervezet részéről. A szőrszálak környéki izomzat összerándul, a szőrszárak vigyázba vágják magukat és az ég felé merednek. Az álló szőrszálak felmelegítik a testet. Az állatvilágban más funkciója is van, hiszen a szőrszálak felállítása miatt méretben is nagyobbnak tűnnek, így megfélemlíthetik ellenségeiket. Az ember esetében ennek már nincs jelentősége, hiszen a mi gyér szőrzetünk nem mutatna két számmal nagyobb méretet.
A szégyenlős emberek tulajdonsága, hogy elpirulnak. Nem muszáj hazudni sem ahhoz, hogy elpiruljunk, elég egy számunkra kényelmetlenebb helyzet és arcunk, fejünk elvörösödhet. Elég csak arra gondolni, hogy elvörösödünk, és már be is indulhat a folyamat. A tudósok máig nem tudják, hogy miért pirulnak el egyesek. Egy bonyolult lelki reakcióról van szó.