Jump to content

Lájk- és barátvadászat

2016. 07. 17. 17:00

Majdcsak mindenkinek van Facebook vagy valamelyik másik közösségi oldalon profilja. Nagyon sokan meg is osztják azon a felületen életük nagyobb történéseit, másik az apróbb dolgokat is. Lesben állnak, hogy kik?

A hírnév sokak vágya. Mivel azonban legtöbbünk nem állt még sosem a világhírnevet jelentő deszkán, néhányan arra törekszenek, hogy legalább interneten legyenek népszerűek. Abban versenyeznek, az tölti el őket jó érzéssel, ha minél több kapcsolatot tudnak felmutatni az internet segítségével. Ahhoz, hogy minél több barátot, ismerőst tudjanak magukénak az adott felületen, sorra jelölgetnek. Valószínűleg ilyet már mindenki tapasztalt, aki közösségi oldalakon fent van, hogy vadidegenek barátként jelölték. Egyáltalán ne legyen rossz érzés, ha ezeket a mondvacsinált kapcsolatokat hárítjuk, ha egyáltalán nem is ismerjük az illetőt. Nem lehet tudni, hogy milyen mögöttes szándéka van, és az is lehet, hogy csak ezen a módon vágyik hírnévre, barátokra. Válogassuk meg ismerőseinket. Inkább legyen kevesebb, de minőségi.

Aki pályázatot nyújt be egy új állasra, azt nagy valószínűséggel a HR-es munkatárs, vagy a főnök ellenőrizni fogja ezeken a közösségi oldalakon. Ma már ezt könnyen megteheti bárki, így egyáltalán nem mindegy, hogy mit osztunk meg. Ha már aktívan dolgozunk valahol, akkor is nagyon figyelni kell az interneten tett rezdüléseinkre, hiszen felettesünk lesben állhat és figyelheti, hogy alkalmazottai milyen aktivitást mutatnak a közösségi felületen.

A pillanat hevében megoszthatunk olyan posztokat, amelyből később nagy baj, vagy kellemetlenség keveredhet. Éppen ezért érdemes elkerülni a heves felindulásból történő kiírásokat, kerülni kell a vitákat, az indulattal teli hozzászólásokat, mert további kellemetlenségek okozója lehet.

Léteznek fórumok, amelyeken minden témában megtalálhatjuk a nekünk valót. Egy ilyen felületen névtelenül, vagy álnéven az adott témával kapcsolatosan kezdeményezhetünk beszélgetést, információt gyűjthetünk. Mindenki a saját szemüvegén keresztül látja a világot, így könnyen adódnak félreértések, nézeteltérések, amelyek el is durvulhatnak. Az ilyen arctalan és névtelen felületen sokan élik ki magukat, hiszen akár szuperhőst is eljátszhatnak. Vagyis pont olyannak hirdetik magukat, amilyenek a való világban egyáltalán nem.

Na és ott vannak a közösségi oldalakon futó játékok, amelyekbe bevonhatjuk ismerőseinket, kérhetünk segítséget ahhoz, hogy egy pályást sikeresen teljesítsünk. Aki ennek ízére rákap, az igen sok időt képes a játékkal eltölteni, ami a munka rovására mehet, ha azt munkaidőben teszi. Vigyázz mikor játszol.

Előbb vagy utóbb mindenki felismeri, hogy az internetes barátságápolás nem pótolja azt, amelyet egy közös kávézás, beszélgetés, közös program nyújthat.

(Forrás: timelinecovers.pro, digitaltrends.com/képek)