Jump to content

Akarsz egyet kirándulni? Inkább ne tedd!

2016. 10. 02. 19:00

Ha közvélemény kutatást végeznél ismerőseid között, és azt a kérdést tennéd fel nekik, hogy mihez kezdenének, ha irtózatosan nagy vagyonra tennének szert, akkor a megkérdezettek jó része biztosan arra szavazna, hogy utazni kezdene a világban. Vajon ezekre a helyekre is elmennének?

Az ember alapvető természete a kíváncsiság. Amikor még alig tudtak valamit elődeink a Földről, azért indultak meghódítani, felderíteni azt, amióta pedig tisztában vagyunk bolygónk nagyságával, a televízió és internet segítéségével már bepillantást nyerhetünk az egzotikus, gyönyörű, néha félelmetes helyekre, még inkább késztetést érzünk arra, hogy saját szemeinkkel láthassuk. Csakhogy vannak olyan pontok a Földön, amelynek neve is sokat sejtetően jelzi, hogy veszélyes. Vannak olyan területek, amelyre a belépést, annak látogatását egyenesen meg is tiltották. Akik a kalandot, a kihívást kedvelik, kedvet kaphatnak, hogy eljussanak ilyen helyekre, te elmennél?

Amerikában van egy hegy, amely ugyan nem a világ legmagasabbja, ellenben a legszelesebbje. A legmagasabb, 327 km/órás szélsebességet a Washington hegyen mérték, és a szél mellett a nagyon hideggel is szembe kell néznie annak, aki ide merészkedik. A Washington hegy egyike a világ leghalálosabb hegyeinek.

Vannak olyan szigetek, amelyeket felvételről tekintve olyan idilliek, vagy annyira különlegesek, hogy kedvünk szottyanna ellátogatni oda, csakhogy egészségünkre nézve nagyon nem lenne jó, ugyanis tudományos kísérleteket végeztek vagy végeznek ott. Ilyen Surtsey szigete, amely Izland partjaitól délre található. A vulkanikus eredetű sziget 1963-ban került a felszínre egy kitörésnek köszönhetően. Azóta tudósok szívesen látogatják ezt a helyet, de csak nekik szabad. Csak tudományos kísérleteket lehet ott végezni, a látogatók elől elzárt sziget. A Marshall-szigetek egyik atollja (korallzátonyból felépülő, gyűrű alakú sziget, szigetcsoport) a Bikini-atoll, amely 23 szigetből áll. Egzotikus helynek tűnik, csakhogy jó néhány nukleáris kísérletet végeztek. Robbantottak ott atombombát és hidrogénbombát is. A terület radioaktívvá vált, a lakosoknak is el kellett hagyniuk otthonukat.

Bolívia egyik tava, amelyik a Madidi Nemzeti Parkban helyezkedik el, szintén idilli látványt nyújt, csakhogy veszélyes az ott tett látogatás a növényvilága miatt. Az ott élő növényekkel érintkezve ugyanis viszketés, szédülés, bőrkiütés jelentkezhet. Ha pedig seb, vágás van az emberen, akkor még trópusi élősködőkkel is megfertőződhetünk.

Oroszország Halál Völgye a Kamcsatka félszigeten található. Az elnevezés abból adódik, hogy ezen a terülten olyan magas koncentrációban van jelen a mérges gáz, hogy komoly fenyegetettséget jelent az emberre nézve, de az állatok és növények is hamar elpusztulnak. Amerikában is van egy Halál-völgy, amely a Föld legszárazabb és legforróbb területe. A mért legmagasabb hőmérséklet 56,7 °C, és az évi csapadékmennyiség kevesebb, mint 50 mm.

(Forrás: marmalade.hu; fodors.com, thinglink.com/képek)