Már hétszáz évvel ezelőtt rendeztek Bécsben vásárt, manapság pedig még inkább felkapott hely. Csak úgy vonzza a látogatókat egyediségével, különleges hangulatával, az árusok kézműves termékeivel.
I. Albert az 1200-as ével legvégén engedélyt adott a helyi kereskedősöknek és boltosoknak arra, hogy portékáikat egy helyen mutassák be a lakosságnak. Ez kedvezett a forgalomnak is, de a bécsiek is szívesen néztek szét a termékek között. A fűszer, a textilválaszték mellett feltűntek olyan egyedi, házilag készített termékeke is, mint édességek, mézeskalács. A vásárt mindig is a városban élőket szolgálta, a kiskereskedők felkínálhatták eladásra terméküket, a bécsiek pedig egy helyen hozzájuthattak sok mindenhez.
Így ment ez a XVI. századig, amikor már Thomasmarkt néven futott az adventi vásár. Ez nevezhető a mai Christkindlmarkt alapjának. A vásárt akkoriban karácsony és szilveszter környékén rendezték meg. Ekkor még egyáltalán nem ünnepelték meg Bécsben a karácsonyt úgy, mint most tesszük. Ez a szokás csak a XIX. század elejétől él, akkortól vegyítették a német tradíciókat a karácsonyfa állítással. Ezután már a karácsonyfa is kötelező eleme lett a vásárnak. Ebben az időben költözött a vásár az Am Hof-ba, és a megszokott portékán kívül már feltűntek a gyertyák, angyalkák, szalagok, vagyis az ajándékozás, az ünnepi hangulat fokozásához szükséges termékek.
1975 óta újabb helyen hömpölyöghetünk a tömeggel. Ha idén kilátogatsz a Bécsi Adventi Varázslatra, akkor azt már a Rathausplatzon teszed meg. Amit korábban a bécsiek számára rendeztek meg, mára már szerte Európából érkeznek vendégek, nézelődők, akiknek száma a fél millióhoz közelít. Igazi nemzetközi látványossággá nőtte ki magát a bécsi vásár. Az a hely, ahol kicsi is nagy is jól érezheti magát. A friss, ínséges falatokat kínáló bódék mellett forralt borral, teával lehet leöblíteni az ételt. A karácsonyra szánt ajándékokat is be lehet szerezni, de az adventi vásár maga lehet az ajándék valaki számára.