Kiemelték, az őszi tetőzést követően az év utolsó negyedévére valamelyest lassult a munkaerő-toborzási folyamat, összességében 2021 utolsó negyedéve 80 százalékkal több álláshirdetést hozott, mint az előző év azonos időszaka.
A kutatásból látható, hogy Zala, Baranya és Vas megyékben nőtt leginkább a toborzási kedv a negyedik negyedévben, miközben Komárom-Esztergom, Békés, valamint Jász-Nagykun-Szolnok esetében ez kevésbé volt jellemző, de ezeken a területeken is növekedést mértek - írják a közleményben.
Országosan a hirdetők a legtöbb munkavállalót szakmunkára keresték az utolsó negyedévben, a második legintenzívebben toborzó területnek a fizikai, segéd és betanított munka.
A tájékoztatás szerint a legnagyobb hirdetési volumennövekedést a vendéglátás, hotel, idegenforgalom kategória produkálta 2021. negyedik negyedévében az előző év azonos időszakához képest. A második leginkább fellendülő terület 131 százalékkal az adminisztrációs, irodai munka, amelyet a szakmunka követ 117 százalékkal.
A kutatásban rámutattak arra is, hogy Magyarország különböző térségeiben eltér a szakemberek iránti kereslet, az egységesen mindenhol vezető vendéglátóipar munkaerő-felvétele mellett változó a vállalatok emberi erőforrás igénye.
A közlemény szerint a legtöbb jelentkezés a szakmunkásokat kereső álláshirdetésekre érkezett, de még így is munkaerőhiány van ezen a területen. A legtöbb jelentkezést begyűjtő szakmák rangsorát országos szinten a szakmunka vezeti, azonban az elérhető munkaerő mennyisége még így is elmarad a munkaadók felvételi igényétől. Második helyen az adminisztrációs területek, valamint az értékesítés és kereskedelem végzett.