Akinek annyira nem számít a pénz, az közvetlenül az autóbérlő cégektől is igényelheti a járgányt, aki viszont ezen azért már spórolni szeretne, annak érdemesebb a különféle autóbérlős brókercégekhez fordulni. Mármint interneten, hiszen a külföldi reptereken már eleve a drágább szolgáltatást nyújtó társaságokat lehet elérni. Aki pedig valamelyik fapados légitársasággal utazik, annak a jegyvétel mellett az autóbérlést is felajánlják, e lehetőséggel érdemes élni.
Az üzemanyag elszámolására több variáció létezik, a leggyakoribb, hogy vagy tele tankkal adják a kocsit, amit a bérleti díj tartalmaz, és tele tankkal kell visszaadni, vagy a bérleti díjon felül az első tele tankot külön ki kell fizetni és nem kell teletankolva visszavinni az autót, sőt az abban maradt üzemanyagot a bérlő cég megtéríti. Bármelyiket választhatjuk, ugyanúgy jövünk ki belőle.
Fel kell készülni arra, hogy a hitel- vagy betéti kártyáról a kocsi átvételekor a bérlő cég letétként elkülönít egy, általában 500-1000 euró közötti fedezetet, arra az esetre, ha az autó szélvédője, alváza sérül vagy defekt történik. A bérelt autóhoz tartozó biztosítás ugyanis csak lopásra és töréskárra vonatkozik, azaz ezekben az esetekben a bérlőnek nem kell semmit fizetnie. A többi, már említett kár után viszont egy bizonyos mértékű önrészt kell leperkálni, amit egy úgynevezett önrész-mentesítő biztosítással lehet kiváltani, mely díja általában napi 2000 forint körüli.
S hogy ne érjen minket meglepetés, az átvétel előtt érdemes az autót tüzetesen lefotózni, hogy ha bármilyen sérülés van rajta, annak előidézésével a bérlő cég nehogy minket vádoljon meg.
(Fotó: rudymaxa.com)