Sokan azt gondolnák egy vak, vagy látássérült embernek nehézséget okoz a mindennapi öltözködés, és nem elsődleges szempont számukra az éppen aktuális divat. Egy kis segítséggel azonban a látássérült emberek is épp úgy tudnak öltözködni, mint azok, akik látják a színeket és maguk tudják kiválasztani a nekik tetsző darabokat. Attól, hogy látásproblémával küzdenek még számukra is éppen olyan fontos lehet a divatos megjelenés.
A divat világát is akadálymentesíteni kellene...
A divattervező szerint, még rengeteg terület van a divat világában, amit akadálymentesíteni kellene a vakok és gyengénlátók számára. A vakok rendszerint megtanulják a ruháik színeit és ezek szerint öltözködnek. Számára innen jött az ötlet, hogy miért ne hímeznék bele a ruhaneműkbe azok színét Braille-írással a könnyebb azonosíthatóság kedvéért.
S. Tóth Erika látássérültekkel dolgozik narrátorként, így nagy segítséget nyújtott az ötletelésben Kingának a ruhák megtervezésekor. Elmondása szerint, Kinga új kollekciója az esélyegyenlőség és az integráció szempontjából is fontos. A Braille-kultúra sajnos ma már haldoklik, a digitális eszközök, például a táblagépek térnyerésének köszönhetően.
A bemutatóra Veronika is elment, aki csecsemőkorától kezdve vak, és bár a színek szimbolikus jelentését ismeri, az árnyalatokkal nincs tisztában.
A ruhák a funkcionalitáson túlmenően más célt is szolgálnak: közelebb hozzák egymáshoz a látássérülteket és az épeket. A kezdeményezés jó lenne, ha eljutna más ruhakészítőkhöz is, és végül minden ruhába bekerülne Braille-írással annak színe. A vásáron befolyt összeg egy jelentős részét felajánlották a Közép-Magyarországi Regionális Egyesületének.