Nemcsak kellemetlen, de veszélyes is lehet, ha az autó szélvédőjén belül megül a pára, pedig ezzel a jelenséggel ősztől tavaszig találkozhatunk. Azon túl, hogy tényleg bosszantó, még jelentősen csökkentheti a gépjárműből való biztonságos kilátást. Ez a kellemetlen, a hideg idővel együtt járó jelenség orvosolható ugyan, de olyan csodaszer nincs, amelynek használatával teljesen megszüntethető a pára. Makacs dolog, ugyanis még az erre kitalált szerek használatával és az autó ventillátorral történő befújással is csak lassan szabadulunk meg a zavaró, ablakokra kiülő víztől.
Még ha a nappalok már mínusz fok felettiek is, de éjszakák még hidegek. Amikor a levegő lehűl, de az nedves, akkor az autóban lévő magasabb hőmérséklet miatt a hideg szélvédőre lecsapódik a pára. Arról a nedvességről van szó, amelyet a levegő tartalmaz. Ideális esetben ez 40 és 60% között van, de ha az érték alatta vagy felette van, akkor már zavaró. Attól függ, hogy mennyi párát képes felvenni a levegő, hogy milyen a hőmérséklet. Ha magas a levegő páratartalma, a hőmérséklet csökken, akkor pára formájában a nagyja nedvesség kicsapódik a jó hőelvezetésű felületeken, vagyis az ablakokra, de a fém felületekre is kiül a nedvesség az autón kívül és belül egyaránt. Kívül nem is annyira zavaró, mert az ablaktörlővel, vagy a vízlehúzó lapáttal könnyen megszabadulhatunk a felesleges és zavaró párától, de belül már sokkal inkább kellemetlen.
Használhatunk páramentesítő spray-t, amely néhány pumpálással megelőzi a kellemetlenséget, de még a pára kicsapódása előtt kell a felületet a szerrel kezelni. Ha a már kicsapódott nedvességre fújjuk rá, nem fog működni. Ez egyfajta óvintézkedés. A szélvédőt belülről is meg kell tisztítani alkoholos, hagyományos üvegtisztítóval. Amikor ezzel megvagyunk, erre lehet fújni a páramentesítő spray-t vékonyan. Amikor már majdnem megszáradt, akkor kell szárazra törölni olyan anyaggal, amely nem szöszöl. Páramentesítő termékek esetén is érdemes a minőséget fontolóra venni. Az olcsóbb páramentesítők ugyanis felvehetik a párával a harcot, de nyomot, foltot hagyhatnak a szélvédőn, amely a vezetés során ugyanúgy zavaró és veszélyes lehet, mint maga a pára.
Reggelente, amikor beindítjuk az autót és alapjáraton járatjuk, akkor a fűtést a leghidegebbre és a ventillátort is a legnagyobb fokozatra kell állítani. Amíg kívülről megszabadítjuk autónk ablakait a hótól és a jégtől a jégkaparóval, addig járassuk az autót, mert sem nem gazdaságos, környezetkímélőnek meg egyáltalán nem nevezhető. Míg ténykedünk az autó körül hagyjuk nyitva az ajtót, vagy engedjük le az ablakot. Ha már ki lehet látni a szélvédőn, akkor belülről át lehet törölni az üveget foltmentesre.
Fontos, hogy a motor mihamarabb felmelegedjen, de a hidegben a fogyasztás és az üzemi kopás is magasabb. Ezért a motort nem járatni kell, hanem dolgoztatni, így a pára is hamarabb megszűnik és az ember komfortérzete is kellemesebb lesz.