Nem azért van külön nőknek szóló filmlista, mert már megint nem kezeljük egyenrangúnak a férfiakat és a nőket, hanem azért, mert vannak filmek, amelyek a nőket megragadják a lelküknél és olyan hatást gyakorolnak rájuk, amilyet a férfiakra sosem. Olykor inspirálnak, máskor gödörből rángatnak ki, némelyik még útmutatást is adhat az élethez. Biztos, hogy hiányzik a listáról jó pár film, ami megérdemelné, hogy benne legyen az első tízben, úgyhogy további ötleteket örömmel látunk a kommentekben.
Álom luxuskivitelben (1961)
Be kell vallanom, hogy nem is olyan régen láttam életemben először ezt a filmet, ami nem szép dolog egy filmrajongótól. Visszatartott sokáig az Audrey Hepburn körüli nagy közimádat, de miután megnéztem az Álom luxuskivitelbent, már teljesen értem, miért szeretik annyian ezt a filmjét. Hepburn ebben a szerepben elbűvölő, és az extra romantikus befejezésért mindenképp érdemes megnézni.
Millió dolláros bébi (2004)
Hillary Swank nyers, kemény és vad ebben a filmben, ahogy nem is várhatnánk mást egy bokszolótól. Nemcsak inspiráló a történet, hogy igenis küzdjünk a céljainkért, hanem egyben megható is, úgyhogy zsepiket elő!
A sötétség útja – Mulholland Drive (2001)
David Lynch a misztikus és szürreális filmek nagy mestere, úgyhogy a Mulholland Drive-ban is hátborzongató vizekre evez női főszereplőivel. Brilliáns karakterek egy pszichológiai thrillerben, amiben együtt van love story, horror, társadalomkritika és tragikomédia. A végén pedig több a kérdés bennünk, mint az elején.
Adél élete 1–2. fejezet (2013)
Az elfogadásról, azonos neműek szerelméről, felnőttségről, nőiségről szóló filmben a főhősünk tiniként a szemünk előtt ébred rá a saját helyére a világban, mint nő. Fontos darab, társadalomkritikai felhanggal.
Hétvégi vágyakozás (1955)
Marilyn Monroe-ra úgy gondol a közönség nagy része, mint a fehér ruhás, felékszerezett nőideálra, pedig több volt ennél. A Hétvégi vágyakozás története ma is megállná a helyét, láthatjuk, hogyan inog meg egy példás férj, családapa, és kezd majdnem viszonyt a szomszédasszonnyal. Lehet, hogy épp valami ilyesmi zajlik a te házadban is egy emelettel lejjebb.
12 év rabszolgaság (2013)
Szívszorító életrajzi film, ami Lupita Nyong’o nagy ugródeszkája volt a film világába. A rabszolgának eladott férfi és a szadista ültetvényes története mindenkit szíven üt, ráadásul épp Brad Pitt tündököl a megmentő szerepében a filmben. Látni kell.
Szex és New York (2008)
Az első mozifilm a sorozatból nem kifejezetten filmtörténeti darab, de kétségtelenül a női hősnők meghatározó alakjait láthatjuk benne. Tanulhatunk belőle a házasságról, a felnőtt női létről és leginkább a barátnők fontosságáról.
Titanic (1997)
James Cameron klasszikussá vált filmjében a fiatal és jóképű Leonardo DiCaprio, mint karizmatikus Jack, és Kate Winslet, mint álmodozó Rose mutatják meg, milyen az igazi nagy románc és tragédia. Mindezt egy hajóút alatt. Nem kell több a romantikus női léleknek.
Gyilkos játékok (1988)
Még a Lindsay Lohan-es Bajos csajok előtt már megfilmesítették a gimnáziumi poklot aGyilkos játékokban, csak jóval hátborzongatóbban. Winona Ryder főszereplésével, aki az áldozata a többiek gonosz játékainak, egy sötét, mérgező iskolai világba kapunk betekintést.
Az ördög Pradát visel (2006)
Mindenkinek volt már gonosz főnöke, aki megkeserítette az életét, Meryl Streep pedig ikonikussá vált ebben a leggonoszabb gonosz szerepben. Fontos üzenete van a filmnek minden nő számára: a munka nem veheti át az élet fölött a hatalmat, és nem változtathat meg minket, felborítva mindent, amiben hiszünk.
Amelie csodálatos élete
A legkedvencebb kedvenc mind közül. Mindannyiunkban él egy Amelie, aki szebbé tudja tenni mások életét, és akinek megvan a maga hercege, bár lehet, hogy egy fotómasina alatt talál rá. A maga meseszerű világával nagyon is valóságos történetet mesél, ami akár a mi életünk is lehet. Magával ragadó film.