Hogyne lenne létező, hiszen a technikát már miniatűrre fejlesztették. Amerikai szakemberek már elkészítették a bőrre ragasztható vagy a testen belül viselhető mikroelektronikát. A kutatók azt tervezik, hogy olyan apró méretű szenzorokat hoznak létre, amelyeket a véráramba tudnak juttatni, és a miniatűr technika szolgáltatja majd a vizsgálati eredményeket a páciens testéből. Azaz ez már valamilyen szinten működik is.
Nemcsak az orvostudomány szakemberei fejlesztettek már ki ilyen technikát, hanem a sportszergyártó cégek is. A sportruházatokba rejtett, esetleg kiegészítőként viselt óra már mutatja a viselőjének pulzusát, vérnyomását és más adatokat is.
Angliában homokszemcse méretű mikrocsipet helyeznek pirulákba, amelyeket a páciens lenyel, és a gyomorsav szolgáltatja azt az energiaszükségletet, amely a szerkezet működéséhez kell. A kis készülék végighalad az egész emberi emésztőrendszeren és folyamatosan szolgáltatja az információkat. Többen aggódnak a személyiségi jogaik védelme miatt, pedig az ilyen technikát fejlesztő vállalatok arra törekednek, hogy a betegek adatai akadálytalanul áramolhassanak az intézmények között azért, hogy minél kevesebb egészségügyi költséget jelentsen. A páciensek azonban attól tartanak, hogy nem csak az egészségügyi rendszerben maradnak meg személyes adataik, hanem mások is visszaélhetnek azokkal.
Már felreppentek vélt vagy valós hírek arról, hogy kötelezővé teszik a személyazonosító mikrochip beültetését. A feltételezés valós alapokon nyugszik, hiszen gondoljunk csak bele, négylábú kedvenceinket már kötelező csippel ellátni, és van néhány olyan betegség, amelyek esetében a betegekbe ültetnek mikrocsipet.
Az, hogy mindenki számára kötelező legyen a mikrocsiip beültetése, egyelőre még csak gondolati szinten működik, de a köztudatba már beszivárgott. A technika gyors fejlődésének köszönhetően egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy az intézmények majd kötelezővé teszik a ezek beültetését.