Ami filmbéli jelenet, arra a közeljövőben még lehetőség is lesz, ha a tudomány úgy halad. A hibernálás gondolata sokakat foglalkoztatott. Főleg egy orvost, akinek elméjében az fogalmazódott meg, hogy a halál beálltával az emberi testet lefagyasztja, és majd a jövőben újraélesztik azért, hogy az orvostudomány fejlődéseként megtalált gyógymóddal kezelni tudják a betegséget. A hibernálás atyjának Robert Ettingert tartják. Saját élménye és története indította el azon az úton, hogy a hibernálás gondolatával játsszon. A háborúban ugyanis megsérült a lába, amelyet megtudtak menteni olyan módon, hogy csontbeültetést alkalmaztak. Annyira hitt a hibernálásban, hogy 1976-ban létre is hozta Ettinger a Krionika Intézetet, ahol azóta is több emberi testet tárolnak, hogy majd a jövőben, akár több száz év múlva felébresszék őket és folytassák életüket, természetesen gyógyultan.
A hibernálást mínusz 196 fokra hűtött nitrogénnel végzik el, amely meggátolja, hogy a test bomlásnak induljon, ráadásul ezt az állapotot akár a végtelenségig fent lehet tartani. A halál beállta után helyezik folyékony, hűtött nitrogénba a testet, vagyis élő személy hibernálására még nincs lehetőség. Számos gyógyíthatatlan betegség szedi áldozatait annak ellenére, hogy a tudomány folyamatosan fejlődik, egyre többet tudnak meg az egyes betegségek kialakulásáról, éppen ezért él az emberben az a misztérium, amelyet a filmekben is felelevenítünk. A hibernálás reményt adhat arra, hogy akár több száz éves fagyos álmából a ember felébredhessen és meggyógyulva folytathassa életét. Meseszerű elképzelés ez, pedig az orvostudományban már használják a fagyasztási technikát szervek, sejtek tárolására, és a sebészek is alkalmazzák ezt a módszert műtétek során. A mélyfagyasztott zigóták, embriók felélesztése és az anyaméhbe ültetése ismert eljárás, és reményt ad a meddő nőknek, pároknak.
A modern tudomány sem tudja azonban bizonyítani, hogy a halottá nyilvánított, hibernált személy feléleszthető-e vagy sem. Évszázadok múlva persze lehet valós lesz a lefagyasztott személyek agyának és szervezetének újraindítása, ám arra még várnunk kell.
A Krionika Intézeten kívül hasonló intézmény létezik az Amerikai Egyesült Államokban is, ez az Alcor, de Oroszországnak is megvan a maga központja. A hibernálás megálmodója és elindítója saját intézményének egyik tartályában várja azt, hogy valaki felolvassza és életre keltse. Nagyjából száz emberi test vár ugyanerre.