Az 1950-es évek közepén sok családban egyáltalán nem okozott gondot az elhízás fogalma. Ismeretlen volt számukra. Az éhség és az éhezés más sajnos sokkal inkább életszerű volt. Az ínséges idők utáni gulyáskommunizmusként is ismert politika pedig az ellenkező értékre billentette a mérleget. Az éhezés után a bőséggel találták magukat szemben az emberek. Számos olyan termék került a nép asztalára, amelyet addig még esetleg csak a hallomásból ismertek, hirtelen pedig napi szinten megjelent a piacokon és elérhetőbbé vált bárki számára. Ahogy a jólét, a gazdagabb választék beköszöntött, úgy jelentek meg a fogyókúrás receptek is. A női magazinok sorra közölték az újabbnál újabb fogyi divatokat. Aztán az igények kiszolgálására, az új technikák alkalmazására már kimondottan fogyasztószalonok nyíltak. Habár kezdetben csak a fővárosban nyíltak ilyen szolgáltatással rendelkező üzletek, ott mindenféle korszerű technikával igyekeztek megszabadítani a kedves vendéget felhalmozódott zsírrétegétől.
A Nők Lapja 1970-ben már közölt olyan előtte és utána fotókat hölgyekről, akik fogyókúra előtti és utáni állapotával arra kívánták a magyar háziasszonyok, nők figyelmét felhívni, hogy a túlsúly nem kedvez az egészségnek.
Az elhízás okaként említették az utcán árult lángost, az automatából megszerezhető ételeket, a háziasszonyok ebédkészítése során ugyanilyen káros a kóstolás is. Éppen ezért a női magazinok tele voltak fogyókúrás étrenddel is. A legfőbb ok inkább az volt, hogy sokkal több energiát magukhoz tudtak venni az emberek, mint amennyi a működéshez indokolt lett volna. Az diéták és étrendeken kívül pedig hirdették a mozgás meghatározó szerepét a fogyásban. A vékony test nem egyenlő a formás testtel. Ahhoz, hogy valaki karcsú, de formás legyen, meg kell dolgozni érte. A mozgás szerepét hangsúlyozták.
(Kép forrása: bodybuilding.com)