Az egészséges életmód télen sem szűnik meg, nem kell a mozgást feladni. Edzőtermekben, otthon is lehet mozogni, de miért ne lehetne kint is?
A téli futásról már esett szó, de ritkábban beszélünk a korcsolyázásról, pedig most már egyre több városban létesítenek műjégpályákat a téli időszakban.
A nagyobb városokban az adventi vásár környékén általában műjégpályát is felállítanak azért, hogy a szórakozás garantált legyen kicsinek és nagynak egyáltalán. Ha már volt korcsolya a lábatokon, tudjátok milyen felemelő élmény a jégen csúszni, később már elemeket beépíteni a mozgásba és bonyolítani a siklást. Aki pedig még soha nem korcsolyázott, annak garantáltan a hasizma is erősödni fog a korcsolyázáskor, ugyanis nagy nevetésekre lehet számítani. Az első, bizonytalan lépések valószínűleg kisebb földre huppanásokkal is fognak járni, de ez az élmény velejárója.
A korcsolyázás kiváló mozgásforma. Azon túl, hogy a műjégpályán a szabad levegőn tartózkodunk, hozzájárul egészségünk megtartásához, valamint a bennünk felgyülemlett stressztől is megszabadíthat. A hideg levegőn történő élvezetes mozgásforma által a tüdőnket megdolgoztatjuk, a korcsolyázás erősíti a légző- és immunrendszert is, valamint megmozgatja a far- és lábizmokat. A korcsolyázás az a mozgás, amely nagyobb intenzitást igényel. Kutatásokkal is bebizonyították, hogy az ilyen sportok űzésével, sokkal többet teszünk testünkért, egészségünkért, ugyanis a korcsolyázással is megelőzhető a szív- és érrendszeri betegségek kialakulása. Az anyagcserénket is felpörgeti, így nem engedi, hogy a szervezet koleszterin és vércukorszintje kórosan megemelkedjen. A korcsolyázás a futással hasonlítható össze.
Aki először próbál korcsolyázni, az olyan izmokat is felfedezhet az első próbálkozás után lábaiban, amelynek létezéséről sem tudott. A láb minden izmát megmozgatja, de különösen a combra, a vádlira és a fenékre hat. Kezdetben a kezeinket még csak az egyensúlyozáshoz és a támaszkodáshoz használjuk, de később, egy bonyolultabb mozdulat kivitelezéséhez már a merészebb karmozdulatok által a kar, váll, ház izmai is keményebben dolgoznak.
A korcsolyázás jó hatással van az egyensúlyra és a koordinációra, ezért minél fiatalabb korban érdemes a gyerekeket korcsolyához szokatni. Emellett fejleszti a gerinc izmait, így segíti a helyes tartást is. Ha csak tehetitek, pattanjatok a korcsolya éleire.