Kezdjük a legfontosabbal: az alapozóval. Bár drágábbnál drágábbakat találunk a bevásárlóközpontokban, ettől még korántsem biztos, hogy az ára fogja megmutatni a termék minőségét. Ettől függetlenül azt tanácsoljuk, hogy talán itt spóroljunk legkevésbé. Az alapozó a legérzékenyebb és leglátványosabb „szer”, amit felviszünk az arcunkra, érdemes tehát körültekintően választani.
Pár jótanács:
- Például ami nem az alapozón múlik, hanem a használóján, hogy tilos több réteget rákenni az arcunkra, mert az vakolatszerű és inkább egy barbie-nak tűnünk benne. Ahogy mondani szokták, a kevesebb néha több!
- A másik nagy hibát akkor követjük el, amikor a bőrtónusunkhoz képest világosabb vagy sötétebb árnyalatot veszünk meg és ettől olyan hatást keltünk, mint egy gésa sminkje vagy egy maszk. Igyekezzünk jól belőni hát alapozónk színét!
- Nem mellékes szempont, hogy amit a nyári lebarnult bőrszínünkhöz választunk, az ugyan nyáron szépen mutat, ám télen elüthet fakultabb arcszínünktől.
- És még valami: nyáron csak olyan alapozót válasszunk, ami nem olvad le a bőrünkről a meleg hatására!
Lássuk a korábban mások által tesztelt kincseket!
Zsírosbőrűeknek:
- Manhattan Powder Mat Make Up (1100 Ft)
- Alverde 4 az 1-ben alapozó (1300 Ft)
- Maybelline Dream Matte Mousse (2000 Ft)
- Maxfactor Miracle Touch Liquid Illusion Alapozó (4500 Ft)
Szárazbőrűeknek:
- Alverde Mineral Make-Up (800 Ft)
- Avon hidratáló alapozó (2500 Ft)
- Mac Mineralize Satinfinish SPF 15 (9200 Ft)
- Bobbi Brown Luminous Moisturizing Alapozó (14 500 Ft)
Ami még minden csaj táskájában megtalálható, az a szempillaspirál és szemceruza. Ezekkel együtt, akár egy konkrét sminket is összeállíthatunk a munkahelyre. Az előbbi vásárlásával annyira nem lehet mellé lőni, csak azon múlik választásunk, hogy milyen hatást szeretnénk elérni. Általában minden a spirál keféjétől függ, szóval érdemes a tesztereket kipróbálni, még mielőtt megvesszük a terméket. Itt csak egy dologra kell ügyelni, hogy ne a legolcsóbbat vegyük meg, mert azt talán sminklemosóval sem tudjuk majd lekaparni a pilláinkról. Nyárra pedig csak vízállót szabad venni, főleg ha a víz közelébe is szándékozunk menni. Senki sem szeretné a Szörnyella de Frász-effektust látni, amikor kijövünk a vízből.
A szemceruza a másik fontos kellékünk, ha sugárzó szempárokat szeretnénk. Ezzel a termékkel kapcsolatban lehetünk ár szempontjából a legracionálisabbak, mert bár lehet, hogy gagyinak tűnik első ránézésre, nagyjából ugyanazt az eredményt kapjuk használatakor. Ha rátalálunk egy jó kis nem-túl-puha és nem-túl-kemény ám meglepően alacsony árú cerzára, vegyük meg bátran! Mi magunk már tucatszor ráfaragtunk arra, hogy megvettünk méregdrága márkás ceruzákat, és egyszerűen nem fogott a szemhéjunkon. Micsoda bosszúság.
És a végén körömlakkról néhány szót megemlítünk. Sajnos, eddig mi is akármilyen jó márkát választottunk, sosem tudtuk előre, hogy az meddig marad majd épen a körmünkön. Egy jótanáccsal tudunk szolgálni, bár nem szabad a boltban kinyitni a körömlakkot és kipróbálni – ettől még mi titokban ezt javasoljuk. Nem csak azt látod meg egy pillanat alatt, hogy illik-e a kézfejedhez, de azt is, hogy mennyi ideig tart, amíg megszárad és hogy milyen az állaga. (A mi egyik kedvencünk az Essie, sajnos itthon nem kapható.) Tapasztalaink azt mutatják, hogy nem igazán éri meg drága lakkokat venni, mert lehet, hogy az üvegben szép a színük, ám ha felrakod, pont ugyanolyan, mint akármelyik másik. Vakteszten sosem jönnél rá a márkájára. Arról pedig nem is beszélve, hogy számtalanszor elcsábulunk egy-egy újabb és újabb színre, körömlakkból tehát igazából sosem lehet elég!
(Fotók: www.discoverityourself.com, hudabeauty.com, tolmurullike.blogspot.co.uk)