A gyertyagyújtás ebben az időszakban általánosabb mindszentek és halottak napja miatt. Amúgy is közeledik a karácsony, és ilyenkor szentimentálisabb hangulatba kerülünk. A boltokban már most számos termék arra figyelmeztet, hogy néhány hét, és jön a Mikulás, majd pedig lehet készülni a karácsonyra.
A díszített gyertyák ára borsos és nem is biztos, hogy az ízlésednek megfelelő. Ha otthonod dekorálásához vagy ajándékként saját gyertyát akarsz kreálni, segítünk benne. Van ugyanis néhány kiváló ötlet a tarsolyunkban, amelyet könnyű megvalósítani. Nem kell gyertyát öntened, csupán egy egyszínű, lehetőleg fehér tömbgyertyára lesz szükséged. Az egyik kiváló ötlethez még csak ragasztót sem kell használni ahhoz, hogy a hagyományos tömbgyertyát feldobjuk. Viszont kelleni fog mintás szalvéta. Nézz szét otthonodban, vagy vásárolj kedvedre olyan papírszalvétát, amelynek mintája tetszik és el tudnál képzelni a gyertyán. A mintára, nagyságra és színre érdemes figyelni. Ha megvan a kívánt szalvéta, vágd ki belőle a motívumot. Gyújts egy gyertyát, amelynek lángja felé egy kanalat tartasz. A kanalat az öblös részével tartsd a láng felé, mert kormolni fog egy idő után a gyertya, és a másik oldalával fogsz dolgozni. Ahhoz, hogy ne kelljen eldobnod a forró kanalat, csomagold a kanál szárát is szalvétába. Amikor már átmelegedett a kanál, rakd a szalvétadarabot a gyertyának arra a pontjára, ahol a mintát látni szeretnéd. A felforrósított kanállal simítsd rá a felületre a mintát és rajta fog maradni a gyertyán. Ennek a módszernek az a nagy előnye, hogy a gyertyatestre semmilyen ragasztóanyagot nem kell felkenni, így amikor majd ég a gyertya, akkor sem fog káros anyag a légtérbe kerülni. A gyertyára ragasztott szalvétadarab a gyertyával együtt le fog égni. Így is maradhat a gyertya, de szalaggal, madzaggal készíthetsz talpat is gyertyának úgy, hogy körbetekered az alját.
Egy másik megoldással hasonló gyertyát kreálhatunk. Ehhez is a kívánt mintájú szalvétára van szükség, és egy fehér zömökebb testű tömbgyertyára. Válasszunk le egy réteget a szalvétából, majd mérjük rá a gyertyát. Nagyjából akkora méretet szabjunk le a szalvétából, amekkora a gyertya magassága. Egy gyengébb hőfokra állított vasalóval kezdjük a szalvétát ráolvasztani a gyertya testére. Amikor körbeértük a gyertyát, akkor a felesleget távolítsuk el ollóval, majd dolgozzuk el a vasalóval a széleket. A gyertya alján és tetején is vágjuk le a felesleget, majd olvasszuk rá a meleg vasalóval. Amikor még meleg a vasaló, az arra tapadt gyertyaviaszt le kell nedves törlőkendővel törölni, hogy a valós rendeltetésének megfelelően tudjuk ruhák vasalására is használni a vasalót.