Facsipesz majdcsak minden családi fészekben megtalálható. A javát a szárítóköteleken használjuk, míg másik részük már kezd anyagában is gyengébbé válni. Ha még nem akarod kidobni, akkor készíts belőlük fényképtartót. Annyi a dolgod, hogy lefested és kidekoráld a csipeszeket. Használhatsz ehhez temperát, hobbifestéket, de akár színes filctoll és ceruza is megteszi. Ha van otthon ragasztópisztolyod (még csak az sem feltétel, más ragasztó is megfelel, csak a ragasztópisztollyal könnyebb dolgozni), még kreatívabb lehetsz, hiszen apró díszekkel is felturbózhatod a csipeszeidet. Keress elő régi képeket, amelyeket szívesen raknál ki szobádban, és akár a függönyre kicsipeszelheted azokat. Feszíts ki egy köteled a szobában, és arra is kicsíptetheted a képeket.
Ezen az elven működve akár naptárat is készíthetsz magadnak. Tele vagyunk megoldandó feladatokkal, programokkal. Nem csak a sajátunkat kell fejben tartani, de a gyerekeknek is edzése van, szülői értekezletre kell menni, bejelentkeztünk a fodrászhoz és időpontunk van a fogászaton is. Hogy ezt észben tudd könnyedén tartani szükséged lesz hét csipeszre. A csipeszek a hét napját fogják jelezni. Valamilyen technikával írd rá a napok neveit a csipeszre, kedvedre díszítheted is, minden napot más színű csipesz jelezhet. Már csak arra van szükség, hogy kis papírlapokra felírd a napi teendőket és valahová kicsíptesd magadnak.
Úgyis közeledik karácsony, az ajándékozás ideje. Ebben az évben nem kell üdvözlőkártyára költened, ha te magad készíted el a mini üdvözletedet, méghozzá csipesz formájában. Ehhez a művelethez is használhatsz vízfestéket, temperát, filctollat, színes ceruzát. Fesd le kedvedre a csipeszeket. Feldíszítheted hobbiboltban vásárolt figurákkal, masnikkal. Ráírhatod, hogy kinek és miért szánod az ajándékot. Ha csak valakinek örömet szeretnél okozni, akkor is készíthetsz neki egy motiváló csipeszt. Ráírhatsz egy rövid idézetet, az gondolatot, egy szót, egy szmájlit. Ha egy kedves kollégádnak készítesz egy saját csipeszt, vele egy motiváló idézetet kitűzöl az asztalára, már örömet szereztél valakinek.
A facsipeszt a konyhában is felhasználhatod, méghozzá igen hatékonyan. Ha nem akarod, hogy az éppen rotyogó ebédbe beleessen a fakanalad, akkor csak csíptesd a szárára és engedd a fazékba a fakanalat, a csipesz megtartja azt.
Ha van egy kis maradék fadarabod, arra felragaszthatsz néhány facsipeszt, amelyek a konyharuhákat fogják megtartani. Ha igényes darabot akarsz, akkor lefestheted a fadarabot és a csipeszeket is és úgy erősíted fel a falra a konyharuhatartót.
Tele vagyunk töltőkkel. Ott van az okostelefon, a tablet töltője, a fülhallgató. Ezeknek a zsinórjai mindig összegabalyodnak. Ugye milyen idegesítő? Két facsipeszt ragassz össze pillanatragasztóval úgy a sima részénél, hogy az egyik fejjel lefelé legyen. Tárd szét a csipesz száját és fogd közre a töltő egyik végét, majd csukd össze. A töltő hosszú szárát csavard rá a csipeszek testére, a másik végét pedig csíptesd a másik csipeszbe. Egyszerűen azt is megteheted, hogy feltekered ezeket a kábeleket és egyszerűen összefogod csipesszel. Ha tudni szeretnéd, hogy melyik mihez tartozik, akkor a csipeszeket lásd el felirattal is.