A karácsonyfának szánt fenyőket erre a célra fenntartott ültetvényeken tartják, ahol speciálisan gondoskodnak róluk. Csak és kifejezetten olyan területre kerülnek az ültetvények, ahol a fák a fejlődéshez megfelelő talaj-, csapadék-, és éghajlati körülmények biztosítottak. Ilyen régiók hazánkban főként Zala és Somogy megyében találhatók.
Az ültetvényeken több ezer fa növekszik évről évre, majd mikor elérik a 6-9 éves kort, kivágják őket, majd a fenyőárusokhoz kerülnek. A karácsonyfának szánt fáknak nyolc típusa van: a lucfenyő, a normann fenyő, ezüstfenyő, erdeifenyő, jegenyefenyő, feketefenyő, szerb lucfenyő, és a különleges duglászfenyő.
A felsoroltak közül minden fenyőtípus más-más tulajdonságokkal rendelkezik, ezekről bővebben a holnapi cikkben olvashatsz, addig is megismerkedhetsz néhány fenyőfa alternatívával, ha nem szeretnél élő fát vásárolni.
Sokan már lemondanak a fenyővásárlásról a környezettudatosság javára, és helyette az évtizedekig kitartó műfenyőt részesítik előnyben. Ez is egy opció, míg vannak olyanok, akik ki nem állhatják a műanyagot és inkább kartondoboz-fenyőt állítanak. Mások gigantikus szobanövényeket aggatnak tele díszekkel, és a falra akasztható fenyőfarajznak is nagy keletje van ilyenkor.
Bármire is essen a választásod, holnap a karácsonyi hangulatkeltés alapszereplőjéről a fenyőfáról tudhatsz meg többet.
Fotó: learningliftoff.com