Még kapunk egy esélyt arra, hogy a napsütéses, vagy legalábbis száraz időben megtakaríthassuk ablakainkat kívül és belül alaposan, rendbe vághassuk otthonunkat úgy isten igazán. Egyre inkább a köztudatba kerülnek olyan megoldások, amelyek kikerülik a vegyszerek használatát és természetes, környezetkímélő megoldást nyújtanak ahhoz, hogy a lakás is csillogjon-villogjon, de ezáltal a természet se sérüljön (tovább).
A természet védelme mellett természetesen óvnunk kell gyermekeinket és a háztartásunkban élő kedvenceinket is a vegyszerektől, mérgező, maró anyagoktól. Meg lehet a pénztárcánkat és a környezetet is kímélni a drága szerektől, hiszen annyi más eszköz van akár a konyhánkban is, amelyek a lakás fertőtlenítéséhez, tisztántartásához, illatosításához is megfelelőek.
A lakás bútorait érdemes természetes olajokkal kezelni, az illóolajok még kellemes levegőt is biztosítanak a helyiségnek. Szórófejes flakonba önts egy negyed csészényi háztartási ecetet, vagy almaecetet, amelyhez vegyíts egy teáskanálnyi olívaolajat és illóolajat, ezzel ápold bútoraidat.
A konyhában téve ügyes-bajos dolgainkat, előfordulhat, hogy odaég az étel az edény aljára. Nem kell egyből súrolószerrel és szivaccsal nekiállni. Engedni kell az edény aljára egy kis vizet, majd szódabikarbónát szórni bele, szépen feloldja a leragadt anyagot. Az ecet is csodaszer, amely szagtalanít, fertőtlenít, és szintén segít az edény aljáról eltávolítani a lerakódásokat. Csak vizet és ecetet kell tenni az edénybe, majd azt felforralni. Az ecetes vízzel áttörölt mikrohullámú sütő, gáztűzhely, mosogató és annak környéke csillogni fog a tisztaságtól és baktériummentessé is válik. A mosogatón lerakódott vízkő is gondot okoz minden háztartásban. Az előbb említett két csodaszer együttes hatása azonban megszabadít a vízkőtől, és még csak semmilyen drága szert sem kell hozzá használnunk, aminek a gőzétől, a szagától nem lehet megmaradni a helyiségben. Nem más ez a két szer, mint az ecet és a szódabikarbóna. Csodákra képesek, hiszen reakcióba lépve egymással eltávolítják a vízkövet és a baktériumokat is. Az ecetnek elég intenzív szaga van, de könnyen elpárolog és csak a frissesség, tisztaság illatát hagyja maga után.
A fürdőben és a WC-ben is ugyanilyen hatékonyságot mutat a két anyag együttes használata. A WC ülőkéjét át lehet törölni levendulaolajjal, esetleg eukaliptusszal. Amellett, hogy jó az illatuk, szintén fertőtlenítenek is.
Az ablakok mosásánál ismét szerephez jut az ecet. Már nagyanyáink is ezt használták azért, hogy az ablakmosás foltmentes legyen. A szórófejes flakonból sokkal egyenletesebben lehet az ecetes vizet rápermetezni a felületre. Ha a vízhez tiszta szeszt öntünk, és azzal tisztítjuk le az ablakot, szintén folt és csíkmentes hatást nyerünk.
(Kép forrása: bee-dazzled.net)