Ne pakoljuk tele a mosogatót! A legnagyobb odafigyelés mellett is előfordul, hogy az egymásra rakott porcelán és üveg holmik valamelyike megsérül. Inkább pakoljunk a pultra, mielőtt bekövetkezne a baj. Az a legjobb, ha azonnal elmosogatunk.
Szerencsére sok háztartás rendelkezik a hölgyek életét megkönnyítő mosogatógéppel. Ám ahhoz, hogy sokáig élvezhessük a konyhai eszközöket és a gépet is magát, figyeljünk a megfelelő használatra. A kialakítások, tüskék segítségünkre vannak, helyezzük stabilan a tárgyakat a tálcákra, így kevésbé fordul elő, hogy megfordulna, sérülne egy pohár, karcolódna egy tányér. Óvjuk magát az eszközt is, tisztítsuk a szűrőt, fogadjuk el a tisztítószer ajánlásokat.
A konyhaszekrény kialakítása segítségünkre lehet abban, hogy minél kevesebb kupacot építsünk, inkább kisebb polctávolságot válasszunk, így kevesebb mennyiségű holmit pakolhatunk egymásra. A nagyon kényes tálalási eszközök, teflonserpenyők közé tegyünk védőréteget, papírtörlő kendőt, papírzacskót, textíliát.
Egyúttal törekedjünk a pult alatt minél több fiók beépítésével, ez a fajta tárolás áttekinthetőbb, kíméletesebb a tárgyak sokszori elővételével, elrakásával szemben.
Minden esztétikai elvárás ellenére fordítsuk feje tetejére a könnyen megbillenő tárgyakat, poharakat, tárolókat. Ezzel elkerülhetjük, hogy megborulva lebillenjen a polcról, majd összetörjön.
A sérült holmikat nem érdemes őrizgetni, ám ami menthető, azt gyorsan hozzuk helyre.
Előfordul, hogy az evőeszköz csíkot hagy a tányéron, használjunk gumit az eltávolítására.
A késeket élezzük időnként.
A fémeket, kényes evőeszközöket tisztítsuk a megfelelő szer használatával.
A konyhai gépeknek keressünk megfelelő helyet, annak hiányában hasznos a doboz, ami nem csak védelmet nyújt, hanem segíti a pakolást, elővételt is. Könnyebben boldogulunk a dobozokkal, mint a szabálytalan alakú tárgyakkal.
(fotó: decohubs.com)