- Készíts három képzeletbeli kupacot. Az első, amit nem használsz évek óta, feltehetően nincs is rá szükséged. Ajándékozd el! Válaszd külön, amit barátoknak szánsz és amit segélyszervezetnek. A második kupac, amelytől semmilyen körülmény között nem válsz meg. Ezeket helyezd a dobozba, ládába, amennyiben törékeny, újságpapírral, csomagolópapírral becsomagolva. A harmadik kupac, ami egyértelműen kidobásra ítélt.
- Kezdd a nem minden nap használt tárgyakkal, így észre sem veszed, hogy munka után naponta egy kis pakolással, alig pár nap elteltével minden becsomagolva.
- Pakolj használt dobozokba. Keresd fel a közeli élelmiszerüzletet, piacot. Egy kedves mosolyért cserébe számos, különböző mérető dobozra, ládára tehetünk szert. Használj széles ragasztószalagot a csomagok lezárására. Jegyezd fel az oldalára, mit tartalmaz. Differenciáld a helyiségek szerint vagy számozással.
- A könyveket, nehéz holmikat kisebb dobozokba helyezd, kíméljük azokat, akik majd cipelik, adott esetben lift nélküli lakóházban. Ruháidat pakold bőröndbe, utazótáskába.
- Vállfás öltözékeket helyezhetünk fektetve az autó csomagtartójába.
- Az új lakóhelyen lehetnek olyan bútorok, eszközök, amik számodra értékesek, de régi lakói nem tartanak rá igényt. Mindenki jól jár, nekik nem kell el-, neked nem kell odaszállítani.
- Kérj segítséget barátoktól, ismerősöktől. Olcsóbban megúszod, mintha költöztető céghez fordulnál. Persze bizonyos mennyiségű bútor és használati cikk, személyes holmi elszállítása esetén szükséges ilyen jellegű szolgáltatást igénybe venni. Kérjünk referenciát, forduljunk helyi vállalkozáshoz.
- Kipakolás után érdeklődj, hogy szüksége van- e valakinek a csomagolási eszközeidre.
fotó: thebillfold.com)