A kicsi konyha rendszerint csekély méretű garzonlakás tartozéka, számos esetben egyben a nappali része. Ahhoz hogy a térbeliséget megnöveld és egyúttal elérj némi elhatárolást a különböző funkciók között, használj magas asztalt, ami egyben a mindennapok kiemelt szerepű használati tárgya, az étkezések helyszíne, alkalmas az otthoni munkavégzésre. A magassága által térelválasztó szereppel bír, a keskenysége nem nyomja agyon a teret és passzív állapotban, alá tolva a székeket igazán nem foglal el nagy területet a helyiségből.
A garzonlakás egysoros konyhakialakítása esetén mi sem praktikusabb, mint a kihúzható asztallap és ülőke. Nagy vendégségre közel sem alkalmas, friss reggelikhez és gyors vacsorákhoz azonban megfelelő.
Az apró területet és felületet úgy kialakítani, hogy praktikussága mellett ízléses is legyen, nem könnyű. Kezdjük azzal, hogy a valóban használt tárgyakat, konyhai és tálaló eszközöket tartsuk szem előtt a szekrény berendezése és a polckialakítás során, használjunk minden alkalmas falatnyi részt a tárolásra, vonjuk be a passzív falfelületeket ám végig ügyelve arra, hogy a látvány ne legyen zsúfolt. Jól jön, mert szellőssé teszi a teret a lebegőpolcos megoldás. Alkalmazzunk fényes felületeket, kihasználva azok térnövelő képességét, helyezzünk tükröt a legsötétebb sarokba.
A bútorok esetén érdemes odafigyelni az alakíthatóságra, igénybevételre történő gyors reagálásra. Használhatunk falra erősített, lehajtható asztalt. A tárolás egy része megvalósítható kerékkel ellátott zsúrkocsival, amit előkaphatunk, amikor azokra a tárgyakra, eszközökre van szükségünk, amelyeket rejt, teteje pedig lehetőség az előkészítéshez, tálaláshoz. Amennyiben elfér egy asztal a picinyke konyhában, legyen ő a mindenes, betöltheti a pult funkciót, a konyhai munkálatok részére nyújt kellő méretű felületet.
(fotó: lisannevandeklift.blogspot.com, mdfyw.com, free-home-decorating-ideas.com, galleryhip.com)