Szükséged lesz egy magasabb falú képkeretre, vagy egy kisebb ládára. Erősíts rá tűzőgéppel vagy kis U szögekkel méretre igazított dróthálót, lehetőleg sűrű szövésűt. Az alkotáshoz alapvetően pozsgás növényeket ajánlunk, amelyek jól bírják a megpróbáltatásokat. Laza szerkezetű, töltsd meg a keretet enyhén meszes virágfölddel. A kereskedésben, virágboltban vásárolt növényeket óvatosan vedd ki az eldobható kaspóból, kisé lazítsd meg a gyökerét, majd az ujjaiddal és egy hurkapálca segítségével nyomkodd óvatosan bele az enyhén nedves, előkészített talajba, a hálós-rácsos szakasz alá. Amíg jól megszokják új helyüket a növények, s a gyökerek is felfedezik az új környezetet és biztonságosan kapaszkodnak, maradjon vízszintesen a keret, valahol otthonod száraz, hűvös helyén. A siker érdekében kb. 1 héttel később, ugyan visszafogottan, kezdd el öntözni, ügyelj, hogy ne kapjon sok vizet. Figyeld meg a növényeid reakcióját, a biztonságos gyökérzet kialakulásához általában 4-6 hét szükséges, a bő egyhónapnyi várakozási idő elteltével megfelelnek a függőleges elhelyezésre. Illeszd olyan világos falszakaszra, ahol kap fényt, de nem egész nap, ideális a reggeli napfény.
Új hangulattal tölti meg a nappali, konyhát, adott esetben néhány egyéb bekeretezett vagy keret nélküli megoldással felfüggesztett kép, fotó társaságában. A közvetlen környezet páratartalma, a fényviszonyok befolyásoló tényezők, tapasztald ki, milyen gyakran (kb. 7-10 naponta) szükséges megöntözni. Természetesen mindig fektetve, nem túlöntözve, s időt hagyva a felszívódáshoz.
Amennyiben DIY rajongónak tartjuk magunkat, vágjunk bele a család nevének kezdőbetűit ábrázoló keret kialakításához.
Ápold rendszeresen, meghálálja a gondoskodást. S mire teljesen összeszoktok, már megkezdődik a természet ébredezése, a rügyfakadás, a belső tereket is megtöltik a tavasz üde, friss hagymás, kaspós virágai.
(fotó: pinterest.com)