Ha kedveled a borzongást, a titokzatosságot, akkor imádni fogod Nan Madol romvárosát, amely a Csendes-óceán Velencéjeként emlegetett. Ez a több, más-más méretű mesterséges szigetegyüttes valószínűleg a 8-9. századból maradt ránk. Minden szempontból különleges a romváros, ugyanis az egyes szigeteknek különböző funkcióik voltak. A szigetek épületeinek kövei olyan súlyúak, hogy a tudósok ma sem tudják, hogyan voltak képesek azok szállítására, mozgatására. Egyáltalán kik lakták? Ugyanis még ez sem tisztázott. Gyakran hozzák kapcsolatba földönkívüli erőkkel a helyet és az egykori lakóit is, de legalábbis fekete mágiát, sárkányt biztosan tartalmaznak a Nan Madolról szóló legendák.
Hawaii önmagában sokak fantáziáját megmozgatja, de az Oahu szigetének Haiku nevezetű völgyében egy olyan lépcsősort húztak fel 1943-ban, amely szintén vonzerő. A magasban található lépcsőket kommunikációt segítő funkciója miatt hozták létre, ugyanis a második világháborúban rádióállomás működött itt, a kábelek segítéségével tudtak a Tokiói-öbölben állomásozó hadihajókkal érintkezni. A lépcsősor fából készült, majd azokat lecserélték fémre, de még így sem lett biztonságosabb. Sőt egyenesen életveszélyes és tilos is megközelíteni. Na persze, ami tilos, az vonz csak igazán bátrakat.
Nem olyan öreg épület a Lengyelországban található Eben-Ezer, amelyet építője 1950-ben készített el barátai segítéségével. A bányászként dolgozó férfi a Jeker-völgyben élt és dolgozott, majd később már kőfejtőre is szert tett. Maga az épület is különleges, ugyanis a robusztus építmény az erőt és a védelmet mutatják, legalábbis gazdájának ez volt a célja. Robert Garcet megjárta a második világháborút, átélt szörnyűségeket és az épülettel az volt a szándéka, hogy a béke jelképévé váljon. A négy darab hét méteres tornya tetejének mindegyikén egy-egy figura ékeskedik, méghozzá angyal, sas, bika és oroszlán. A bibliai lények a kerubok, vagyis az Édenkert őrzői. Egyesek számára igazán misztikus hely, másoknak a világvége jut eszükbe a torony láttán, ezért sokan csak úgy emlegetik, mint világvége torony.
A következő építmény nem is egy darabot foglal magába, hanem egy egész főutat, ráadásul egészen új keletűt. Az 1989-ben elkezdett, fémhulladékokat felhasználó alakzatok Észak-Dakota délnyugati részén húzódik, ez az úgynevezett Elvarázsolt Főút, vagyis az Enchanted Highway. A több kilométeres szakasz különlegességét az adja, hogy az átlagos, megszokott tájképet ezen az úton felváltja a fémhulladékokból kreált hatalmas szobrok. Ezekből összesen tíz található, némelyik akár a 25 méter magasságot is eléri. Az óriásszobrok különleges alakzatokat, köztük rovarokat és állatokat is megformáznak. Az egykori tanár kezdett bele ebbe a munkába, amely mára kinőtte tervét, és most már játszótér, pihenőhely, piknikövezet, kalandpark is nyílt.