Egy Seattle-ben élő kutya egyszer elunta a gazdájára való várakozást, fogta magát és felpattant nélküle a buszra. Az Eclipse névre hallgató fekete labrador (képünkön) azóta is gyakran utazik egyedül, ugyanis pontosan tudja, hol kell felszállnia a házuk előtt a buszra, és hány megállót kell mennie ahhoz, hogy elérkezzen a közeli parkba. A környéken élők és a buszsofőrök már megszokták a mókás ebet, aki úgy ül a széken, mint egy ember, miközben az ablakon bámul kifelé, nehogy lemaradjon a megállójáról.
Nem Eclipse az egyetlen házi kedvenc, aki olyannyira urbánus lett modern világunkban, hogy önállóan közlekedik. Egy Dorset-beli 15 éves kandúr szintén előszeretettel használja a buszt, hogy megspóroljon magának tengernyi gyaloglást. Rendszeresen fel szokott szállni a Bridportból Charmouthba tartó járatra, ahol a sofőrök oly mértékben megszokták a társaságát, hogy gyakran visznek ételt is neki, és azt is pontosan tudják, melyik megállónál szeretne a cica leszállni. A busztársaság jelenleg azon gondolkodik, hogy ingyenes bérletet biztosít a macskának, aki azt már csak éltes kora miatt is megérdemelné.
Moszkva bonyolult metróhálózata egy külföldi számára bizony tartogat kihívásokat, de nem a kutyáknak! A nagyvárosban élő kóbor állatok ugyanis rájöttek, hogyan használhatják a földalattit közlekedésre (és bizonyára egy alapos felmelegedésre is). Az emberek pedig már annyira megszokták a négylábú utazótársakat, hogy szinte fel sem tűnik a jelenlétük. A kóbor kutyákat vizsgáló kutató, Pojarkov szerint mindebben a legérdekesebb az, hogyan tudnak megbirkózni ezek az állatok olyan nehézségekkel, amik egy háziállat számára sokszor elviselhetetlennek bizonyulnak, mint amilyen a zaj, vagy a tömeg. Ezek még az embereknek is temérdek stresszt okoznak. A kutyák ráadásul úgy hasalnak le a földre, hogy szinte észre sem lehet őket venni, ezért gyakran előfordul, hogy valaki rájuk lép, vagy véletlenül rájuk teszi a lábát. A kutyák azonban ehhez is hozzászoktak.
(Kép: npr.org)