Jump to content

’Ugye hozzám jössz feleségül?’ –’Nem.’

2014. 11. 17. 11:49

Mi is megírtuk a legutóbb elhíresült csúfos felsülést, amikor a hős lovag hiába kérte meg szíve hölgye kezét 99 darab iPhone6-osokból kirakott szívecske kellős közepén, mégis elutasításban részesült. De vajon más esetekben mi okozza a kínos kikosarazást?

Egy amerikai felmérés során 2144 férfit és nőt faggattak ki arról, mi volt az oka annak, hogy kosarat adtak szerelmüknek. A válaszok igen meglepőek. Lássuk, mik azok a hibák, amiket semmiképp se kövess el, ha el szeretnéd nyerni szíved hölgye (vagy ura...) kezét!

Nos, a válaszadók 67%-a azért utasította el a házassági ajánlatot, mivel úgy érezte, azt nem elég romantikus környezetben tették meg, a ronda, rosszul megválasztott gyűrű pedig második helyen végzett az okok között a maga 53%-ával.

A leánykérés szavait is gondosan meg válogatni, az emberek 51%-a ugyanis éppen azon akadt fenn, hogy párja nem a megfelelő mondatokkal tette fel a Nagy Kérdést. 39%-uk alapjáraton sem bízott a kapcsolatban, 36%-uk pedig félt az elköteleződéstől.

Érdemes megjegyezni, hogy a nyilvános leánykérés sem mindig kifizetődő, hiába terjed el utána a romantikus kis videó az eseményről az interneten, ahol a hősszerelmes ifjú az egész szurkolócsapat, vagy a mozi nézőközönsége előtt teszi meg ellenállhatatlannak gondolt ajánlatát. A kosarak 39%-a ugyanis éppen amiatt született, hogy a leányzó túlságosan zavarba jött a hirtelen rázúduló tömeges figyelemtől. Egyszóval ha nem akarod magadat roppant kínosan érezni, amiért több száz ember lesz szemtanúja a felsülésednek, akkor időzítsd inkább valami meghittebb, gyertyafényes, intim környezetre a lánykérést.

A felmérés azt is megkérdezte az emberektől, hogy igennel válaszoltak volna-e, ha mások a leánykérés körülményei, például akkor, ha jóval drágább a jegygyűrű? A válaszok 74%-a szerint a nagyobb gyémánt bizony előnyére fordíthatta volna a helyzetet, úgy tűnik, érdemes tehát befektetni az ékszerbe!

Egyszóval, mindezt összefoglalva és egyben megfelelő kerettel ellátva csak annyit mondhatunk, a leánykérés bizony igen kockázatos dolog. A visszautasítás ugyanis az esetek elsöprő részében, azaz 89%-ában a kapcsolat felbomlását is eredményezi.

(Bustle, kép: 25karats.com)